کارگردان دوس اکس از روند کنونی بازی ها ناراضی است!

وارن اسپکتور کارگردان عنوان Deus Ex اخیراً در مصاحبه ای اعلام کرده است که بازی ها باید گیمر ها را بیشتر از پیش با داستان و محتوا درگیر کنند. او معتقد است باید در بازی ها آزادی عملی بیشتری به گیمر ها داد و سعی کرد تا به جای پاسخ دادن از آنها برای ادامه روند سوال بپرسیم.

او در مصاحبه اخیر خود با Gamasutra در کنفرانس GDC بازی Dishonored 2 را برای دادن آزادی عمل به کاربران خود ستایش کرده است. او چنین فسفه ای را در ساخت یک بازی پایه تفکرات خود و یک تعامل واقعی با مخاطبین می داند. او معتقد است گیمر ها با چنین بازی هایی بهتر ارتباط برقرار میکنند و مدت زمان بیشتری را صرف آن خواهند کرد.

طلوع بازی های open-world و تسلط غالب عنوان های نقش آفرینی در عناوین رده اوّل سبب شد تا این حرکت به مرور به سمتی برود که گیمر ها بازیها را به شکلی بازی کنند که دوست دارند؛ اما باز هم با این وجود او معتقد است که هنوز خیلی با ایده آل ها در این زمینه فاصله داریم و مشکل دقیقاً از جایی شروع می شود که الگو برداری این بازی ها از سیستم Dungeons and Dragons بوده است.

علاوه بر نرمال های موجود در سبک گیم پلی و تنظیمات بازی ها اسپکتور از نحوه روایت داستان در بازیها نیز به شدت ناراضی است. او فکر میکند که بازیسازان، گیمر ها را به عنوان یک مخاطبین غیرفعال میبینند که قرار است به مانند یک فیلم یک خط داستانی ثابت را طی کنند و هیچگاه در این پروسه از آنها برای اتفاقات پرس و جو نمی شود.

منظور من پرسیدن سوال های مهم تری است چیزی بیش از آنچه در بازی هایی مانند Mass Effect و BioShock از شما پرسیده می شود. البته من معتقدم همین نحوه روایت داستان بسیار جذاب تر از حالتی است که توسعه دهندگان معمولاً به وسیله آن با مخاطبین ارتباط برقرار میکنند.

بعد از فروپاشی استودیو  Junction Point و شکست تجاری بازی Epic Mickey 2 ، وارن اسپکتور صحنه طرح و توسعه را رها کرد و بر روی تدریس در دانشگاه تگزاس متمرکز شد. اوایل سال 2016 از تصمیم خود بازگشت و به OtherSide Entertainment پیوست و اکنون بر روی دو بازی Underworld: Ascendant و System Shock 3 کار میکند که برای هر دو قول یک تجربه پویا و همه جانبه را داده که گیم پلی آن بسیار از حالت سنتی دور شده است.

شما به عنوان مخاطبین چه سبک از نحوه روایی و گیم پلی را بیشتر می پسندید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Onlysp

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *