باز هم شکایت دیگری علیه سامسونگ!

شرکت ZeniMax Media ظاهراً هنوز درگیر مجادله قانونی پیرامون تکنولوژی واقعیت مجازی است. این شرکت که شرکت مادر استدیو های سازنده عناوین محبوبی چون  Doom ، Quake و Fallout بوده از قرار معلوم این روزها پیگیر شکایت از سامسونگ است. ادعای ZeniMax بر پاشنه شکایت 500میلیون دلاری این شرکت علیه فیسبوک بالا آمده و اینبار انگشت اتهام به سوی سامسونگ بلند شده است.

شرکت ZeniMax در سال 2014 از هدست Oculus و خالق آن پالمر لاکی به سبب تصاحب غیر قانونی اسرار تجارت شکایت کرد. کارمک پیشتر یکی از بنیانگذاران id Software بود و با کمک این استودیو انقلاب بازیهای اول شخص را پایه گذاری کرد ولی در سال 2009 بعد از اینکه این استودیو id Software توسط ZeniMax خریداری شد، کارمک این شرکت را ترک کرد و به عنوان مدیر ارشد فناوری به Oculus پیوست. شکایت ZeniMax از دادگاه این بود که کارمک با خود،  اطلاعات و اسرار را به استودیوهای Oculus برده است.

اخیراً هم  ZeniMax برای سامسونگ خط و نشان می کشد و شاکی است که چرا با توجه به اینکه سامسونگ در جریان قضیه قانونی 2014 این شرکت بوده، همچنان ادامه به توسعه این تکنولوژی داده است. به ظاهر دادگاه با ZeniMax هم رأی خواهد بود ولی برای اطلاعات بیشتر باید منتظر نتیجه دادگاه بمانیم. برای سامسونگ این اوّلین باری نیست که شرکت های دیگر در ارتباط با دزدی طرح و ایده های طراحی از این شرکت شکایت میکنند.

برای اخبار بیشتر در این حوضه مربع را دنبال کنید.

منبع: cnet

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *