بازی استاکر استالکر 2

E3 2021 – رونمایی از بازی Stalker 2 + ویدیو

12 سال  از زمان انتشار عنوان STALKER: Shadow of Chernobyl می گذرد. بازی که در زمان انتشار نظر مثبت منتقدین و طرفداران را جلب کرد هرچند که این روزها شاید کمتر کسی نام آن را به یاد بیاورد. یکی از مهمترین دلایل این گمنامی هم عاقبت استودیوی اوکراینی سازنده این بازی است که در سال 2011 متلاشی شد؛ البته ماجرای پر پیچ و خم این استودیو به همین شکل نماند و در سال 2014 دوباره با همین نام راه اندازی شد تا بتواند امروز نسخه جدیدی از این بازی را برای طرفداران بازیهای ماجراجویی عرضه کند.

GSC Game World یک استودیوی اوکراینی است که در سال 1995 در شهر کی‌یف بزرگترین شهر و پایتخت کشور اوکراین فعالیت خود را اغاز کرد. تاقبل از انتشار STALKER 2: Heart of Chernobyl که قرار است در سال 2022 منتشر شود، این شرکت 16 عنوان بازی منتشر کرد که از میان آنها فرانچایز Cossacks که در سبک استراتژی است تنها عنوانی که ممکن است نام آن را شنیده باشید.

در ویدئوی 4 دقیقه ای که از گیم پلی بازی منتشر شده است شاهد بازگشت به منطقه چرنوبیل و شهر پریپیات هستیم و بازی طبیعتاً پس از فاجعه 1986 رخ می دهد. جلوه های بصری بازی در سطح خیره کننده ای قرار دارند و فناوری های جدیدی مانند رهیابی پرتو و تکسچرهای 4K هم برای بازی در نظر گرفته شده است تا اتمسفر مریض و یاس الود بازی بیش از پیش شما را در خود فرو ببرد.

در بازی امکان وصل کردن صداخفه کن و نصب دوربین بر روی اسلحه دیده می شود و نوید یک بازی پرجزئیات همانند نسخه پیشین را می دهد. دشمنانتان در بازی را هم می توان به سه دسته بندی کلی تقسیم کرد. در بخش اول ویدئو شاهد آن هستیم که کاراکتر اصلی وارد یک ساختمان مخروبه شده و با گروهی از انسان های عادی که ظاهراً در آن مخروبه اتراق کرده اند درگیر می شود. اما یکی از استالکر ها به کاراکتر اصلی می گوید که ترجیح می دهد از این گونه مناطق دوری کند چرا که دوست ندارد گلوله های سربی بخورد.

گروه دیگر دشمنان شما در بازی جهش یافته ها هستند. برخی از دیگری سریعترند و جنبه کلی و فضای ترسناک بازی را پوشش می دهند. ولی خطرناکترین دشمن شما هنوز هم منطقه است! عبور و مرور در منطقه بسیار خطرناک و دشوارتر شده و برای عبور از رخدادهای نامرئی عجیبی که در گوشه و کنار بازی وجود دارند می بایست حتماً از ابزار آنتن مانندی استفاده کنید و پیچ و مهره به اطراف پرتاب کنید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که با Fallout یا Metro ارتباط برقرار می کنید متأسفانه علی رغم تمام شباهت ها استالکر بسیار دشوارتر و خشونت امیز تر است و ممکن است حال و هوای مریض بازی حتی شما را نیز آزار دهد.

ولی اگر مثل ما از عاشقان نسخه قبلی بودید به احتمال زیاد دل در دلتان نیست که زودتر ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ شود و باز هم پا در منطقه اسرار امیز بگذارید. این عنوان، به صورت انحصاری برای مایکروسافت خواهد بود و برای Xbox Series X و رایانه های شخصی منتشر خواهد شد.

منبع: polygon

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *