فوزتزا هوزایزن 5

E3 2021 – تریلر رونمایی از Forza Horizon 5

اگر گیمر هستید، بدون شک عناوین ریسینگ یا مسابقات اتومبیلرانی را امتحان کرده اید و اگر اینطور است احتمالاً دو نام Gran Turismo و Forza را شنیده اید. جزئیات خیره کننده اتومبیل های این دو بازی در صنعت گیم زبانزد خاص و عام است. طرفداران بازی های ریسینگ با اعلام خبر ساخت نسخه پنجم سری فورتزا با نام Forza Horizon 5 بسیار خوشحال شدند.

این عنوان که در استودیوهای Playground Games ساخته شده است، این بار طرفداران این سری را به طبیعت خیره کننده مکزیک می برد. طبیعتی که در برگیرنده مناظر زیبایی از جنگل های مرطوب تا حتی یک اتش فشان نیمه خاموش می شود که بلندترین نقطه ای است که در سری بازی های Forza ساخته شده است. با توجه به ادعای سازندگان، این قسمت از این سری بازی بزرگترین و متنوع ترین نقشه را در میان دیگر عناوین Forza دارد و در ساخت آن تلاش شده است تا از فناوری فوتوگرام‌متری یا تصویر سنجی دقیق برای بازسازی مناطق طبیعی بهره گرفته شود. شهر گوآناخوآتو سیتی مکزیک هم شهری با بافت متراکم با کوچه ها و خیابان های پیچ در پیچ و شبکه ای جذاب از تونل های زیرزمینی است.

علاوه بر این Forza Horizon 5 از مود جدیدی تحت عنوان Expedition در این سری رونمایی کرده است که کاربران را به کشف کردن نقاط مختلف مپ تشویق می کند. مینی گیم های جدیدی هم به با این عنوان به سری معرفی شده اند که نخواهند گذاشت از تجربه چند ساعته این بازی خسته شوید. مجموعه ابزارهایی تحت عنوان Events Lab هم به بازی اضافه شده اند که به کاربران این اجازه را میدهد تا به راحتی مسابقات دلخواه خود را بسازند و حتی بنیادی ترین قوانین مسابقات را نیز تغییر دهند. برخی مود ها مانند The Eliminator و بتل رویال ماشینی هم که اواخر 2019 به عنوان قبلی یعنی  Forza Horizon 4 اضافه شده بودند هم در زمان انتشار در بازی اصلی وجود خواهند داشت.

مایک براون، مدیر نوآوری Forza Horizon 5 عنوان جدید پیش رو را بزرگترین، جالب ترین و زیباترین عنوان در این سری معرفی کرده و معتقد است این عنوان می تواند نمونه حیرت انگیزی از توان پردازشی کنسول های Xbox Series باشد.

ماشین بازی فورتزا هورایزن 5

در ادامه صحبت های او با IGN ، براون معتقد است مکزیک برای Forza Horizon 5 کشور بسیار مناسبی است. چرا که مناطق متنوعی دارد و به نوعی می توان مکزیک را کشوری دانست که گویی کل جهان در آن گرد هم آمده است. مکانیزم آب و هوای جدید هم دیگر مانند گذشته برای تمام نقشه بازی برقرار نیست و بسته به محیطی که در آن قرار گرفته اید، آب و هوا می تواند بسیار گرم و یا در حال بارش برف باشد. البته فصول مختلف هم در این قضیه نقش جدی بازی می کنند و دامنه این اتفاقات طبیعی بر اساس آنچه واقعاً در مکزیک رخ می دهد، متفاوت است. از همین رو اگر در فصول گرم و در یک محیط خشک باشید ممکن است درگیر یک طوفان شن شوید و یا همین گرما در فصول مرطوب تبدیل به طوفان های گرمسیری شود. او ادامه می دهد:

من فکر می کنم 10 سال پیش یک طوفان شن فقط می توانست یک فیلتر نارنجی ساده روی صفحه کاربر باشد اما امروز این رویداد در بازی سه بعدی است و نور متناسب با آن در صحنه حرکت می کند و تصویری حقیقی از این رویداد را بازسازی می کند، به طوریکه اگر توجه کنید غبار شن ها را می توانید ببینید.

یکی دیگر از عواملی که براون در موفقیت این سری مهم می داند ارتباط مستقیم سازندگان با گیمرهاست. او معتقد است با بررسی و آنالیز خواسته های کاربران، استودیو سازنده توانسته است ایرادات Forza Horizon 4 را تا حدودی برطرف کند. یکی از مهمترین این تغییرات سیستم جدیدی است که کاربران را با یافتن چیزهای جدید تشویق می کند تا در نقشه بچرخند؛ همین موضوع کمک می کند تا در حین این اکتشافات کاربران بتوانند در داستان بازی هم جلو بروند.

این عنوان قرار است ۱۸ آبان برای کنسول های Xbox Series X/S ، Xbox One و رایانه های شخصی منتشر شود و خبر بد این است که این اخرین نسخه از سری Forza  خواهد بود که برای Xbox One هم منتشر می شود. پس اگر هنوز کنسول نسل قبلی خود را نفروخته اید کمی دیگر دست نگه دارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *