DreamColor Z31x یک نمایشگر برای حرفه ای ها

پارسال شرکت HP یک مانیتور 4K UHD با نام DreamColor Z32x منتشر کرد که نگاه بسیاری از طرفداران را به سوی خود جلب کرد و توانست سختگیر ترین منتقدان را مجاب کند. امسال مانیتور Z31x در ادامه همین حرکت منتشر شد با تفاوت اینکه این مدل همان مدل قبلی است ولی خیلی قویتر !

مانیتور  DreamColor Z31x Studio Display کمی کوچکتر از برادر بزرگتر خود است و 1/31 اینچ عرض داد و از یک پنل Cinema 4K بهره میبرد که وسعت رنگ آن 99درصد DCI-P3 و 80 درصد BT.2020 است.

البته این مدل نسبت به برادر خود بسیار گرانقیمت تر عرضه شده و در آمریکا با قیمت 4000دلار وارد فروشگاهها شده است. البته پرداخت چنین هزینه ای برای افرادی که این دسته از نمایشگر ها برای آنان ساخته شده است نباید زیاد سخت باشد چرا که این دسته از نمایشگر ها صرفاً برای سیستم های Workstationای ساخته شده است که توانایی پردازشی بالایی دارند و صاحبان آن به دنبال انجام کارهای گرافیکی تخصصی هستند.

اینگونه نمایشگر ها صرفاً قدرت بالاتری برای تولید رنگ ندارند، بلکه از ساده ترین انتظاراتی که از آنها میرود یکنواختی رنگ و روشنایی در لبه ها است که میبایست برای مدت بسیار طولانی باقی بماند. در این دسته از نمایشگر ها رنگ ها با دقت بسیار بالایی مهندسی شده اند تا دقیقاً همان چیزی را ببینید که در تصویر وجود دارد. این نمایشگر ها به حدی با کیفیت ساخته شده اند که حتی اگر 10 سال هم از زمان کار کردن آنها بگذرد ، بازهم تصاویر را با همان کیفیت روز اوّل نمایش میدهند.

اگر بخواهیم از ابعاد تصویر پا فراتر بگذاریم HP امکانات بسیار خاصی در درون این نمایشگر تعبیه کرده است که برای حرفه ای ها از  لزومات اساسی است. یک رنگ سنج در گودی بالای نمایشگر برای تنظیم رنگ وجود دارد و اینکه میتوانید نمایشگر را تنظیم کنید تا 30 دقیقه پیش از شروع کار روشن و گرم شود تا زمانی که از آن استفاده میکنید در بهترین حالت خود باشد.

برای کسانی هم که با چند سیستم میخواهند از این نمایشگر استفاده کنند، HP یک سوییچ KVM قرار داده است که بتوانید به راحتی بدون نیاز به تجهیزات اضافه از یک کیبورد و ماوس برای چند سیستم استفاده کنید. از دیگر امکانات ویژه این دسته از نمایشگر های میتوان به:

پنل ضد تابش IPS ، 10 بیتی

پشتیبانی کامل از ابعاد تصویر 4K، QHD و HD و دیگر ابعاد

دو کانکتور DisplayPro 1.2 | دو پورت HDMI 2.0 | یک کانکتور USB-C

چهار کانکتور USB 3.0 Type A

روشنایی معمولی 250 نیتی که میتوانید آن را حتی تا 350 نیت افزایش دهید.

اشاره کرد.

از معایب این نمایشگر هم میتوان به محدودیت روشنایی اشاره کرد که سبب شده است این نمایشگر از HDR پشتیبانی نکند که البته اگر قرار بود این ویژگی در مانیتور باشد قیمت آن بسیار بیشتر می شد. حال اگر شما به صورت تخصصی کارهای گرافیکی میکنید و پول خوبی از این راه در میاورید بهتر است به فکر باشید تا نمایشگر خود را با یک نسخه جدیدتر مانند Z31x بروزرسانی کنید.

منبع: cnet

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *