7 قابلیت سرویس Gmail که احتمالا نمی دانستید !

در این قسمت به قابلیت هایی از جیمیل می پردازیم که کمتر به آن ها توجه شده است، اما می توان گفت این قابلیت ها اهمیت زیادی داشته و استفاده از آنها کمک بسیاری به کاربر می نماید.

چت آفلاین : همانند دگیر مسنجر ها که ساخت شرکت های متفاوتی همچون یاهو می باشند، جیمیل نیز از قابلیت گفتگو در حالی که آفلاین هستید، پشتیبانی می کند.

استفاده از آدرس های متفاوت به عنوان فرستنده : برای انجام این بیاد ابتدا وارد حساب کاربری خود در جیمیل شوید. سپس برروی گزینه Setting کلیک کرده و وارد بخش Accounts شوید. درقسمت Send mail as روی Add another email address کلیک کنید و در این بخش آدرس دیگری را وارد کنید. سپس روی گزینه Next step کلیک کنید تا یک میل تایید دریافت کنید. بعد از تایید میل دریافتی این فرایند با موفقیت به پایان می رسد.

دادن پیام از طریق چت : زمانی که شخص مورد نظر شما انلاین می باشد به جای فرستادن یک میل میتوانید از طریق چت پیام خود را برای طرف مقابل بفرستید.

استفاده از Gmail بر روی موبایل : همانطور که در بخش های پیشین گفتیم، شما می توانید با نصب نرم افزار جیمیل بر روی تلفن همراه خود و یا با استفاده از لینک http://m.gmail.com ، توسط موبایل جیمیل خود را راه اندازی کنید.

تذکر در صورت پیام جدید در گفتگو : زمانی که شما با یک شخص در حال گفتگو هستید جیمیل این گفتگو را به صورت یک Conversation در آورده و با هر پیام جدید برای شما یک notification  نمایش می دهد.   لینک هوشمند در Gmail : اگر در گفتگوی شما یک لینک وجود داشته باشد گوگل به صورت خودکار لینک هارا در سمت راست تصویر ذخیره می کند.

 جستجوی پیشرفته : در این مورد در پست های قبلی به صورت مفصل توضیحاتی داده است، به صورت کلی می توان گفت کاربران در جیمیل می توانند برای یافتن یک میل خاص از این گزینه در محیط کاربری استفاده کنند.

تنظیم جلسات و قرار ها در Gmail : اگر از دسته افرادی هستید که از تقویم هوشمند گوگل زیاد استفاده می کنند این قابلیت برای شما کارایی زیادی دارد. وقتی یک میل برای شخصی می‌فرستید و قراری با او می‌گذارید، می‌توانید در خود جیمیل قرار را با کلیک بر روی Add event info سازمان‌دهی کنید، به این ترتیب قرار به صورت خودکار وارد تقویم گوگل شما می‌شود و شخص دریافت‌کننده میل هم می‌تواند به سادگی قرار را وارد تقویم خود کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *