کورتانا باهوش تر می شود!

کورتانا ممکن است تغییرات و بازسازی عمده ای را تجربه کند. دو خبرگذاری، Thurrott و Windows Central امروز در مطالبی در ارتباط با همین موضوع به این اتفاق اشاره کردند و اعلام کردند که به زودی کورتانا دچار تغییراتی از سوی مایکروسافت خواهد شد که آن را بیش از پیش محاوره ای و قابل گفتگو کند. هر دو مطلب به این موضوع اشاره کردند که مایکروسافت به دنبال یافتن راه آسانتری برای افزایش ارتباط کاربران با هوش مصنوعی و دستیار مجازی خود است.

Windows Central گزارش کرده است که مایکروسافت در حال توسعه هوش مصنوعی جدیدی برای کورتانا است که آن را بیشتر به Google Assistant شبیه میکند. با وجود اینکه هنوز هم میتوانید مانند گذشته از کورتانا سوال بپرسید، رابط کاربری جدید بیشتر در ارتباط با نحوه تعامل شما با هوش مصنوعی خواهد بود، همانند چیزی که در Allo شاهد آن هستیم، با تفاوت اینکه پاسخ های داده شده به احتمال زیاد با صدا همراه خواهد بود.

در همین حین Thurrott گفته است مایکروسافت به احتمال زیاد میخواهد جای کورتانا را نیز در ویندوز تغییر بدهد و آن را به system tray در نزدیکی ساعت ویندوز منتقل کند. این کار باعث می شود تا پنهان کردن دستیار مجازی برای کاربران سخت تر باشد. البته هنوز این موضوع از سوی مایکروسافت تأیید نشده است و تاریخ دقیقی برای انتشار آن موجود نیست.

مایکروسافت دیروز یک نسخه از آزمایشی از ویندوز را منتشر کرد که شامل تغییراتی برای کورتانا نیز می شد. در این نسخه کورتانا با اجازه شما میتواند تصاویر را اسکن بگیرد و از این طریق یک یادآوردنده برایتان تنظیم کند؛ از این طریق اگر شما تصویر یک پوستر را به کورتانا بدهید ، هوش مصنوعی تصویر را اسکن میکند و برایتان یک یادآوردی تنظیم میکند تا دیگر چنین اتفاقاتی را از دست ندهید. همچنین کورتانا در این بروزرسانی قابلیت جدید اضافه کرده است که ازین طریق کاربران پلتفرم های لمسی میتوانند با کشیدن یک دایره به دور تاریخ فیلم ها و سریال ها به کورتانا دستور بدهند تا به صورت اتوماتیک این تاریخ ها را به یاد بسپارد. تغییرات جدید کورتانا میتواند تا حد بسیار زیادی تمایل کاربران را به استفاده از این دستیار مجازی افزایش دهد و بازار رقابت را تا حدی به سوی مایکروسافت منعطف کند. نظر شما در این ارتباط چیست؟ شما ترجیح میدهید از کدام هوش مصنوعی استفاده کنید؟

منبع: theverge

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *