چگونه یک لب تاپ خوب بخریم؟

اگر تا به حال به دنبال خرید لپ تاپ رفته باشید، به خوبی می دانید که معیار های بسیاری برای خرید یک لپ تاپ وجود دارد. اگر شما به این نکات هنگام خرید لپ تاپ توجه نکنید، بدون شک خرید مناسبی نخواهید داشت. زیرا این لپ تاپ مناسب مبلغی که هزینه می کنید نخواهد بود. شما می توانید با توجه نکات زیر خرید مناسبی داشته باشید.

خدمات پس از فروش در خرید یک لپ تاپ بسیار مهم می باشد زیرا اگر مشکلی برای لپ تاپ شما پیش بیاید، عدم وجود یک گارانتی معتبر مشکلات بسیاری را برای شما به وجود می آورد. به غیر بودن گارانتی  خدماتی همانند وجود نمایندگی معتبر، مراکزی برای تعمیرات و حتی خرید و فروش اهمیت بسیاری دارد.

اگر شما لپ تاپ خود را همیشه با خود حمل می کنید، سایز، وزن و اندازه صفحه مانیتور یک لپ تاپ اهمیت بسیاری دارد زبرا اگر اندازه  این لپ تاپ مناسب شما  نباشد برای حمل کردن آن به مشکل بر می خورید.

پورت هایی که یک لپ تاپ از آنها پشتیبانی می کند نیز اهمیت دارد. اگر شما لپ تاپی بخرید که از پورت های قدیمی استفاده می کند، به زودی مجبور به خرید یک لپ تاپ جدید خواهید شد.

استفاده شما  از لپ تاپ در محیط خاص،  می تواند مشکل زا باشد. برای مثال اگر در یک محیط کارگاهی و پر گردوغبار کار می کنید میتوانید از لپ تاپ های سری صنعتی استفاده کنید.

سخت افزار یک لپ تاپ باید مناسب با کارکرد شما باشد. اگر شما لپ تاپی برای کارایی دفتری و معمولی می خواهید، می توانید از لپ تاپ های با کانفیگ ساده تر استفاده کنید. از طرفی دیگر اگر از سیستم خود برای اجرای نرم افزار های قدرتمند استفاده می کنید و یا فکر میکنید در آینده کارایی شما بیشتر خواهد شد، باید هزینه بیشتری برای خرید لپ تاپ بگذارید.

لپ تاپ ها قابلیت ارتقا ندارند مگر به جز قطعاتی همانند رم یا هارد. پس هنگام خرید یک لپ تاپ به قطعاتی همچون کارت گرافیک و پردازنده توجه بیشتری داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *