چگونه درایو ها را توسط خط فرمان مخفی کنیم؟

ترفند های گوناگونی برای مخفی کردن درایوهای رایانه وجود دارند. از استفاده از نرم افزار های جانبی گرفته تا دستکاری رجیستری. اما با استفاده از خط فرمان می توان این کار را به سادگی انجام داد. با استفاده از این ترفند بدون از دست رفتن اطلاعات، درایو صرفا از دید کاربر پنهان می شود. در ابتدا برای ورود به خط فرمان کلیدهای Win+R را فشرده و در پنجره Run پس از نوشتن عبارت cmd کلید Enter را بزنید. همچنین با جستجوی عبارت cmd در منوی start استارت نیز می توانید به خط فرمان دسترسی پیدا کنید.

حال در محیط خط فرمان دستور زیر را وارد کرده و کلید Enter را بزنید:

 

و سپس دستور زیر: 

 

پس از وارد کردن این دستور لیستی از درایوهای سیستم نمایش داده می شوند. حال دستور زیر را وارد کنید:

 

در دستور بالا به جای # شماره درج شده روبروی درایو مورد نظر زیر ستون ### را وارد کنید.

سپس این دستور را وارد کنید:

 

در این دستور زیر به جای LTR نام درایو مورد نظر که در ستون ltr مشخص شده را وارد کنید. برای مثال برای مخفی کردن درایو F دستور شما می بایست به این صورت باشد:

 

پس از وارد کردن این دستور با مراجعه به My Computer مشاهده خواهید کرد که درایو مورد نظر شما پنهان شده است. برای بازگرداندن درایو به حالت اولیه و نمایش آن کافیست تمام مراحل بالا را تا دستور select volume # دوباره طی کرده و پس از اجرای آن، دستور زیر را وارد کنید:

 

به جای LTR نام درایو مورد نظر را وارد کنید. در این مثال برای نمایان ساختن درایو F که آن را پنهان کرده بودیم، این دستور به این صورت خواهد بود:

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *