چگونه به جای نمایش دادن فایل هایPDF آن هارا در رایانه ذخیره کنیم؟

شاید اگر به دنبال یک محتوای PDF بوده باشید دیده اید که هنگامی که آن را باز میکنید مرورگر به صورت خودکار آن را درون خود باز میکند و هیچ فایلی ذخیره نمی شود که بتوانید بعداً از آن استفاده کنید. اگر میخواهید که این محتوا را در جایی از کامپیوترتان ذخیره کنید یکی از راه ها اینست که URL یا همان آدرس موجود در بالا را در برنامه مدیریت دانلود خود(مانند Internet Download Manager) وارد کنید تا نرم افزار آن را دانلود کند. اگر چنین نرم افزاری ندارید و میخواهید این کا را با مرورگر فایر فاکس انجام دهید تنها لازم است تغییرات کوچکی در تنظمیات مرورگرتان ایجاد کنید که به هیچ وجه زمان بر نیست و برای همیشه مشکل شما را در این رابطه برطرف میکند.در ادامه با ما همراه باشید.

ابتدا وارد مرورگر شوید و از سمت راست در منویی موسوم به همبرگری گزینه sOption را بیابیدو بر روی آن کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات مرورگر فایر فاکس خود را شوید.

سپس از سمت چپ منوی Applications را باز کنید و در بخش راست صفحه Portable Document Format یا همان PDF را بیابید. منوی آبشاری آن را باز کنید و Save File را انتخاب کنید.

حال میتوانید از تنظیمات خارج شوید. از این پس هربار که روی لینک یک فایل PDF کلیک کنید به جای اینکه آن را در مرورگتان باز کند از شما آدرسی را درخواست خواهد کرد که آن را در رایانه تان ذخیره کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *