چگونه بازی زلدا نبض طبیعت از کنسول سویچ بیشتر فروخت

این روز ها شرکت نینتندو با انتشار آمار فروش جدیدترین عنوان اختصاصی خود یعنی زلدا: نبض طبیعت به موضوع بحث محافل گیمی تبدیل شده است. طبق گزارش منتشر شده توسط NPD کنسول سویچ علاوه بر این که سریع ترین میزان فروش در آمریکای شمالی را داشته، در کنار کنسول PS4 که در سال 2013 عرضه شد سریع ترین میزان فروش در میان تمامی کنسول های تاریخ را نیز دارد.

شاید با خود بگویید که کنسول Wii U نیز در ابتدا فروش خوبی داشت، اما نمی توان منکر این شد که کنسول نینتندو فروش بسیار قدرتمندی در همین ابتدای عرضه داشته است. اما این موضوع که آیا کنسول Switch همین روال را ادامه خواهد داد یا خیر، مساله ای است که تنها با گذشت زمان می توان به آن پاسخ داد.

با نگاهی دقیق تر به آمار منتشر شده موضوع عجیبی به چشم می آید و آن فروش خیره کننده عنوان The Legend of Zelda: Breath of The Wild می باشد. طبق این ارقام در حالی که کنسول سویچ تا ماه مارس 906.000 واحد فروخته، این بازی در همین زمان 925.000 واحد فروش داشته است. در صورتی که آمار منتشر شده از فروش بازی زلدا شامل فروش نسخه های Switch و Wii U با هم می بود، این میزان فروش به هیچ وجه عجیب نبود اما آمار منتشر شده از تعداد واحد های فروش رفته از عنوان زلدا تنها برای کنسول سویچ می باشد!

پس طبق این اعداد میزان فروش این بازی نسبت به کنسول های فروخته شده 102 درصد می باشد! این که چرا یک بازی باید بیشتر از میزان کنسول های فروخته شده فروش داشته باشد امری بسیار عجیب است که توضیح های مختلفی می توان برای آن ارائه داد. برای مثال ممکن است تعدادی از هواداران سری زلدا (که تعداد آن ها کم هم نیست) هر دو نسخه عادی و نسخه Collector بازی را تهیه کرده باشند که این امر می تواند باعث فروش بیشتر بازی شود. همچنین ممکن است هوادارانی که هنوز موفق به خرید کنسول سوییچ نشده اند (به دلیل کمبود میزان کنسول های عرضه شده در بازار) قبل از خرید کنسول، نسخه ای از این بازی را تهیه کرده تا در آینده از آن استفاده کنند. این موضوع نشانگر میزان علاقه گیمرها به این کنسول می باشد که حاضرند قبل از خریداری این کنسول بازی های مربوط به آن را خریداری کنند و از خرید این کنسول در آینده و به محض موجود شدن آن اطمینان دارند.

هفته اخیر از همه لحاظ برای نینتندو هفته بسیار خوبی بوده و علاوه بر عرضه مجدد کنسول قدیمی NES که با موفقیت گسترده ای همراه بود، کنسول سویچ و بازی زلدا نیز دائما در حال جا به جا کردن رکورد های متعددی هستند. امیدواریم این روند برای نینتندو تداوم داشته باشد.

منبع: Forbes

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *