چگونه از گوگل پلاس استفاده بهینه تری داشته باشیم؟

در اواسط سال 2012 میلادی شرکت گوگل  سرویس گوگل پلاس را معرفی کرد. این سرویس که به سرعت جای خود را در بازار پیدا کرده بود و تعداد کاربران آن به طور روزافزون زیاد می شدند، توانست به یک رقیب سر سخت برای فیسبوک و توئیتر تبدیل شود. حال در این قسمت قصد داریم نکاتی در مورد این شبکه اجتماعی و محیط کاربری آن بگوییم.

برجسته کردن متون : همانند تمامی  نرم افزار هایی که کاربر امکان نوشتن و ویرایش متون را دارد، گوگل پلاس هم از این امکانات بر خوردار است. ازجمله این امکانات می توان به بولد کردن یا همان برجسته کردن متون اشاره کرد. برای انجام این کار میتوان از کلید میان بر Ctrl+B ویا اضافه کردن کاراکتر * در ابتدا و انتهای متن استفاده کرد.

ایتالیک کردن متون : برای کج نوشتن متون و یا همان ایتالیک کردن نیز می توان از کاراکتر _ در ابتدا و انتهای متون استفاده کرد.

اشتراک گذاری : برای اشتراک گذاری فایل هایی همانند عکس، ویدیوو یا یک لینک کافیست فایل خود را توسط موس گرفته و به داخل کادر مخصوص برای ضمیمه کردن فایل ها ببرید. به این اصطلاح Drag & Drop نیز گفته می شود.

قابلیت حلقه : این قابلیت همانند Following در توئیتر می باشد. با استفاده از این عنوان  شما می توانید دنبال کننده های خود ودیگران را مشاهده کنید.

برچسب گذاری مطالب : با استفاده از این گزینه کاربران می توانند افراد دیگری را در مطالب خود تگ کنند. این عمل در گوگل پلاس همانند اینستاگرام انجام شده و با گذاشتن @ در اول اسم افراد انجام می شود.

ارسال مطالب برای یک نفر : همانطور که می دانید گزینه ای به عنوان چت خصوصی در گوگل پلاس وجود ندارد. اما برای ارسال مطالب به یک شخص خاص می توان از  صفحه Stream استفاده کرد. برای انجام این بعد از تنظیم مطلب خود برروی Add more people کلیک کرده تا شخص مورد نظر را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن نظرات و اشتراک گذاری : در گوگل پلاس شما می توانید قسمت ثبت نظر و اشتراک گذاری دیگران از مطالب خود را غیر فعال کنید. برای انجام این کار باید بر روی فلش کوچک موجود در سمت راست بالای هر پست کلیک کنید و گزینه Disable comments برای غیرفعال کردن نظرات و گزینه Disable reshare را برای غیرفعال کردن به‌‌اشتراک‌‌گذاری مجدد مطلب، انتخاب کنید.

دست یابی به لینک فایل ها : برای پیدا کردن لینک فایل ها می توان بر روی ساعت و تاریخ در کنار فایل کلیک کرد.

لایک کردن در گوگل پلاس : برای پسندیدن و یا لایک کردن یک مطلب در گوگل پلاس می توان از از دکمه 1+ استفاده کرد.

حذف ایمیل های اطلاع رسانی : اگر علاقه ای به در یافت این ایمیل ها ندارید می توانید از نوار بالای صفحه بر روی شکل چرخ‌‌دنده کلیک کنید و گزینه Google+ settings را انتخاب کنید و در این قسمت تنظیمات مربوط به ایمیل های اطلاع رسانی را انجام دهید.

مشاهده پروفایل خود از دید دیگران : شاید شما هم بخواهید که بدانید که پروفایلتان از دید دیگران چگونه است. برای انجام این کار کافیست به صفحه Profile  رفته و در قسمت View Profile as نام یک شخص را وارد کنید و با کلیک بر روی گزینه Anyone on the web نمایه خود را از دید همه‌‌ی افراد متفرقه خواهید دید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *