پی پال از پاندورا شکایت کرده است!

شرکت پی پال این روزها بسیار از سرویس استریم موزیک پاندورا شاکی است، چرا که اکتبر گذشته این شرکت ازلوگو ساده خود رونمایی کرد که شباهت بسیار زیادی به لوگو شرکت پی پال داشت. در همین راستا شکایتی مرتبط از سوی پی پال در دادگاه ثبت شده است که پاندورا را محکوم به تقلید در ساختار لوگو میکند. آنها معتقدند پاندورا یک شرکت با مدل کسب و کار افتضاح و محبوبیت رو به زوالی است که سعی دارد از این طریق خود را یک شرکت موفق مرتبط با حوزه تکنولوژی معرفی کند. تیم قانونی پی پال این شکایت را در دادگاه فدرال منهتن مطرح و اذعان کرده اند که پاندورا تلاش دارد تا با استفاده از ساختارها و پترن های اساسی شکل گرفته در ذهن کاربران پاندورا را با پی پال محبوب مقایسه کنند و از این طریق با رقیبانشان به رقابت بپردازند.

از سوی دیگر این موضوع مورد تمسخر منتقدان و صاحب نظران حوزه تکنولوژی قرار گرفته است چرا که پی پال در این قضیه خود را علی رغم واقعیت غیر قابل انکار کاهش محبوبیت ، یک شرکت موفق معرفی کرده است و به احتمال زیاد میخواهد از این طریق به کمک حاشیه سازی دوباره بر سر زبان ها بیافتد. واقعیت این است که پی پال با آوردن عبارتهایی مانند “محبوبیت رو به افزایش” در این قضیه دچار خود بزرگ بینی عجیبی شده و فراموش کرده است که 13 سال وابسته به eBay بوده و به تازگی رهایی یافته است.

ولی اگر بخواهیم صادقانه به قضیه نگاه کنیم واقعاً لوگو جدید پاندورا به لوگو شرکت پی پال شبیه است و بسیاری از کاربران اذعان کرده اند که در نگاه اوّل این دو را با هم اشتباه گرفته اند. مشخص نیست که نهایتاً رای دادگاه در ارتباط با این قضیه چطور خواهد بود ولی موضوع مشخص اینست که پی پال به دنبال راهی است که پاندورا را مجبور کند تا لوگو خود را با لوگو دیگری تعویض کند. نهایتاً برای دانستن نتیجه نهایی مجبوریم کمی بیشتر تا رای نهایی دادگاه صبر کنیم. نظرات خودتان را با مربع در میان بگذارید.

منبع: theverge

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *