وسترن دیجیتال وارد ذخیره سازی ابری می شود

شرکت Western Digital را همه به خاطر تولید هاردهای بسیار با کیفیتی می شناسند که وظیفه ذخیره سازی فیزیکی اطلاعات آنها را بر عهده دارد ولی خرید بزرگ این هفته این شرکت نشان می دهد که جهت گیری های این شرکت قدیمی و محبوب کمی  تغییر کرده است. این کمپانی بزرگ امروز اعلام کرد که تیم Upthere را که تولید کننده اپلیکیشن های همگام سازی فایل ها و تصاویر است ، خریداری کرده و می خواهد سرویس ذخیره سازی دیجیتالی جدیدی را راه اندازی کند.

تیم Upthere در سال 2011 شروع به فعالیت خود کرد ولی عمومی شدن این شرکت با انتشار اولین اپلیکیشن تا سال 2015 به تأخیر افتاد. نهایتاً حالا دو سالی می شود که این شرکت اپلیکیشن های مرتبط با ذخیره سازی ابری خود را راه اندازی کرده است و ظاهراً شرکت وسترن دیجیتال به این موضوع علاقه مند بوده و این تیم را خریده است تا از این پس محصولات این شرکت زیر مجموعه WD منتشر شوند. البته هنوز این انظمام مبهم است و وسترن دیجیتال هنوز در ارتباط با این موضوع اطلاعات زیادی را در اختیار اصحاب رسانه نگذاشته است ولی به احتمال زیاد از این پس شرایط بسیار مناسبی برای ذخیره سازی ابری با خرید محصولات WD ممکن خواهد شد.

این دومین باری است که در چند هفته اخیر اتفاقات بزرگی در دنیای پشتیبانی گیری ابری رخ می دهد. هفته پیش هم شرکت CrashPlan اعلام کرده بود که از این پس دیگر به کاربران عادی سرویس نخواهد داد و خدمات خود را به سوی صاحبان کسب و کار متمرکز خواهد کرد. این شرکت گفته بود که فعالیت در حوزه ای که 3ابرکمپانی اپل، گوگل و مایکروسافت در آن حضور دارند بسیار سخت است و شرکت های کوچک اینچنینی هرگز نمی توانند با این ابرشرکت ها رقابت کنند، پس بهتر است سهم خود را از بازار مشخص کنیم و با دقت بیشتری به مشتریانمان سرویس بدهیم.

منبع: theVerge

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *