وارد کردن مقدار در سلول ها در پراجکت

همانطور که پیشتر گفتیم سلول ها نقش بسیار مهمی در نرم افزار هایی همچون اکسل و پراجکت دارند. برای مثال زمانی که عبارتی را درون یک سلول  تایپ کنید، مقدار در سلول فعال وارد می شود. مقدار بعضی سلول ها قابل ویرایش است، در حالی که برخی دیگر از سلول ها اینگونه نیستند.  این تفاوت می تواند دلیل های مختلف داشته باشد. به عنوان مثال اگر یک ستون اختصاصی تعریف کرده باشید که مقدارهایش بر اساس فرمول به دست آیند، مقدار هیچکدام از سلول ها قابل ویرایش نخواهند بود.  برخی دیگر از فیلدها، همانند Duration هر دو نوع رفتار را دارا می باشند. مقدار مدت زمان فعالیت ها را می توان دستی وارد کرد، در نتیجه این سلول ها قابل ویرایش هستند، در حالی که مقدار مدت زمان خلاصه فعالیت ها بر اساس فعالیت های زیرمجموعه شان محاسبه می شود، در نتیجه قابل ویرایش نیست.

به بسیاری از فیلد ها می توان فقط با کلیک کردن و تایپ کردن مقدار داد، در صورتی که بعضی از  فیلد های دیگر با  کادر کشویی در کنارشان نیز می توانند مقدار بگیرند.

همانند تصویر وقتی روی فلش کلیک کنید، یک کادر بازشو نمایش داده می شود که می توانید مقدار سلول را از داخل آن انتخاب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *