هوش مصنوعی در بازی پک من رکورد زد!

امروز انسان به صورت رسمی دومین بازیکنی است که در بازی Pac-Man کلاسیک دهه 80میلادی رکورد زده است. این بازی به عنوان یکی از سخت ترین بازی های ممکن برای هوش مصنوعی شناخته شده بود ولی حتی این موضوع نیز باعث نشد تا هوش مصنوعی شرکت مایکروسافت از این امر باز بماند.

هوش مصنوعی تیم Maluuba شرکت مایکروسافت نهایتاً امروز توانست بالاترین امتیاز ممکن را که 999.990 است را در این بازی بزند که چهار برابر بیشتر از رکوردی است که یک انسان به ثبت رسانده است. این موفقیت به لطف یکی از متد های یادگیری ماشین با نام معماری پاداش ترکیبی به دست آمده است. تیم در این پروژه از 150 عامل هوش مصنوعی استفاده کردند به صورتی که به یکسری از عوامل، وظیفه خوردن پالت ها را داده بودند در حالی که به عده ای دیگر دستور داده شده بود از دشمن های بازی دوری کنند و در آخر نیز عده ای بودند که اطلاعات را از دو دسته قبلی دریافت میکردند و نهایتاً با پردازش آن را تبدیل به تصمیماتی میکردند که به این امتیاز نهایی رسیده است.

البته فقط مایکروسافت نیست که در حال حاضر روی چنین پروژه هایی کار میکند. شرکت گوگل هم توانست چندی پیش با هوش مصنوعی خود قوی ترین بازیکن بازی سنتی چینی یعنی Go را شکست بدهد. در این مسابقه الفاگو توانست سه بر صفر قهرمان قهرمانان جهان یعنی Ke Jie را در این رشته به سختی شکست بدهد که در نوع خود خبر جالب و شگفت انگیزی بود. یکی از نکاتی که اخیراً نظر شرکت های بزرگ را به این سو جلب کرده است امکان استفاده از این الگوریتم های هوش مصنوعی در دنیای واقعی است که نهایتاً میتواند در مشکلات و بلایای طبیعی تا حد بسیار زیادی به بشر کمک کند.

منبع: cnet

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *