نسل جدید واقعیت مجازی با SteamVR

ظاهرا قرار است کنترلر های جدید SteamVR که برای هدست واقعیت مجازی HTC Vive در حال ساخت هستند چیزی فراتر از ردیابی حرکات به کاربران ارائه دهند. این کنترلرها می توانند بدون این که نگران به زمین افتادن آن ها باشید حرکات انگشتان شما را نیز ردیابی کنند، چرا این کنترلر ها به صورت کامل روی دست شما سوار می شوند. آقای دنی اونگر از استودیوی Cloudhead Games در دموی زیر نسخه پروتوتایپ SteamVR  را نمایش می دهد.

به گزارش مربع برخلاف کنترلرهای Oculus Touch، کنترلرهای Knuckles برای هر پنج انگشت شما سنسور دارند و به طور کامل دور دست شما می پیچند. برای مثال برای نشانه گرفتن کافیست یکی از انگشتان خود را از روی سنسور بردارید و یا برای مشت کردن دست کاراکتر در بازی انگشت شست خود را دور سنسور بچرخانید. به دلیل طراحی خاص این کنترلرها کاربر آزادی عمل بسیار بیشتری دارد.

تمام قسمت های این کنترلر لمسی هستند و در قسمت بالایی نیز دکمه های Face گنجانده شده اند تا با دکمه های سیستمی ست شوند. برای درک بهتر نحوه کار این کنترلر پیشنهاد می کنیم ویدئوی زیر را تماشا کنید. هنوز تاریخ عرضه دقیقی برای SteamVR Knuckles اعلام نشده است.

منبع: Gamespot

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *