ممنوعیت استفاده از سرویس های رقیب برای کارمندان مایکروسافت

به گزارش GeekWire مایکروسافت استفاده از نرم افزار ارتباط تیمی Slack را برای بیش از 100 هزار کارمند خود ممنوع اعلام کرده است. ممنوعیت استفاده از Slack به خاطر جنبه‌ رقابتی مسئله نبوده و در اصل اینطور به نظر می‌رسد که این شرکت نگران جنبه‌های امنیتی نرم افزار های Slack Free و Slack Plus است. شرکت مایکروسافت به کارمندان خود توصیه می‌کند که از سرویس داخلی Microsoft Teams به جای سرویس‌های رقیب استفاده کنند. علاوه بر این شرکت لیستی از برنامه ها و سرویس‌های منع شده برای کارمندان خود تهیه کرده که حتی در آن نام سرویس‌های Grammarly، وب آمازون و گوگل داکز نیز به چشم می‌خورند. در یک بیانیه درون سازمانی در این باره گفته شده:

نسخه‌های Slack Free، Slack Standard و Slack Plus استاندارهای مناسبی برای تامین امنیت دارایی‌های فکری مایکروسافت فراهم نمی‌کند. افرادی که در حال حاضر از این سیستم استفاده می‌کنند موظف هستند که تاریخچه گفتگوها و تمامی فایل‌هایی مربوط به تیم و کسب و کار مایکروسافت را از این سرویس‌ها به سرویس‌های یکپارچه مرتبط همین شرکت منتقل کنند.

ابزار ارتباط تیمی مایکروسافت به نام Teams هنوز راه زیادی تا رسیدن به Slacks در پیش دارد اما به گفته سازندگان نرم افزار اسلک در حال حاضر ابزار مایکروسافت جدی ترین رقیب آن ها به شمار می رود.

با اینکه مایکروسافت امنیت Slack Enterprise Grid را تائید کرده اما با توجه به هزینه‌های این سرویس، استفاده کارمندان این شرکت از Microsoft Teams محتمل‌تر به نظر می‌رسد. لازم به ذکر است که سرویس‌های اینترنتی آمازون و گوگل داکز برای استفاده کارمندان یک توجیه‌نامه حرفه‌ای درخواست می‌کنند و حتی گیت‌ هاب، یکی از سرویس‌های خود مایکروسافت، از سوی این شرکت برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات، مشخصات و یا کدهای محرمانه امن به شمار نمی‌آید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *