مشکلات متورم شدن باتری در آیفون 8s

کمپانی اپل به دنبال این است که بفهمد چرا بعضی از آیفون های 8 متورم می شوند؟!!به نظر می رسد این کمپانی با مشکل باتری آیفون 8 مواجه شده است و هنوز معلوم نیست که این مشکل در دسته ی بزرگ یا در تعداد انگشت شماری از این گوشی اتفاق افتاده است.

در طول هفته گذشته ، گزارش هایی در مورد آیفون 8s منتشر شده است که نشان می دهد پس از رسیدن بسته گوشی به خریدار یا پس از گذشت چند روز صفحه نمایش و بدنه از هم جدا شده است. متورم شدن باتری بخش مقابل گوشی را خم می کند و باعث می شود صفحه نمایش از بدنه جدا شود که باعث خرابی این محصولات می شود؛ البته خوشبختانه تاکنون هیچ آتش سوزی از سوی کاربران گزارش نشده است.

کمپانی اپل در این خصوص بیانیه ای کوتاه منتشر و اعلام کرد : ما به دنبال حل این مشکل هستیم.

اولین گزارش این دسته از خرابی ها در تایوان منتشر شد که گفته می شود یکی از کاربران زمانی که گوشی خود را به شارژ متصل کرده این اتفاق رخ داده است و عکس هایی از گوشی خود بعد از این اتفاق در توئیتر منتشر کرد و در روز های بعد هم این خرابی ها در چین ، کانادا و یونان گزارش شد که نشان می داد این ایراد به طراحی محصول باز می گردد. در حال حاضر تنها 6 خرابی گزارش شده که مطمئناً این رقم بسیار کمتر از تعداد احتمالی است؛ چرا که مشخصاً کاربرانی وجود دارند که به مشکل مشابهی برای آنها نیز رخ داده است ولی آن را  به صورت عمومی منتشر نکرده اند.

پس از ناکامی گوشی Note 7 سامسونگ ، بسیاری از کاربران در ارتباط با این قبیل رخداد ها بسیار حساس شده اند. البته هنوز ریشه این مشکل کاملاً مشخص نشده است.

سم جف ، مدیرعامل مشاوران تحقیق انرژی Cairn در تماس تلفنی خود با وب سایت The Verge گفت:

متورم شدن باتری برای این برند جدید اتفاقی غیر معمول است که اساساً نشان می دهد اشتباهی در این سری باتری ها وجود دارد. تولیدکنندگان باتری های لیتیوم یونی دیگر به نهایت ظرفیت ذخیره سازی انرژی در این باتری ها رسیده اند و برای بیشتر کردن این مقدار از طراحی های پر ریسکتری استفاده می کنند که امکان اتصال کوتاه شدن این باتری ها را افزایش می دهد، البته  برای اظهار نظر در ارتباط با گوشی آیفون بسیار زود است چرا که می تواند یک رویداد تصادفی باشد به این دلیل که فقط تعداد محدودی از این موضوع گزارش شده است.

مدیران کمپانی اپل حتی با وجود این که فعلا فقط تعداد کمی از این گوشی ها دچار این مشکل شده اند در شرایط بحرانی قرار دارند و موظفند این موضوع را بررسی و حل کند تا مانند گوشی Note 7 سامسونگ دچار مشکل نشوند زیرا تورم همیشه یک نشانه برای وقوع آتش سوزی است اما درصد این اتفاقات بسیار نادر است. در رابطه با گوشی Note 7 درصد زیادی از یک نوع خرابی باتری وجود داشت اما فقط تعداد محدودی از این دسته دچار آتش سوزی شده بودند.

ما منتظر خبرهای بیشتر در خصوص برطرف کردن این مشکل توسط کمپانی اپل هستیم. مارا با اخبار مربع دنبال کنید.

منبع: Theverge

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *