لگ بیشتر نسخه PS4 بازی تکن 7 نسبت به Xbox One

وقتی صحبت از بازی های سبک مبارزه ای می شود بحث تاخیر ورودی اهمیت ویژه ای دارد. تاخیر ورودی به معنی میزان تاخیری است که بین لحظه فشردن دکمه کنترلر و لحظه انجام عمل مربوط به آن دکمه در بازی وجود دارد. در حالی که ممکن است این میزان تاخیر برای بازیکنان عادی مشکل بزرگی نباشد، در مسابقات حرفه ای قضیه ی کاملا محسوس و بزرگی است.

اخیرا فردی به نام نایجل وودال روشی نوین برای تست میزان این تاخیر در بازی ها ابداع کرده و با استفاده از این روش میزان تاخیر ورودی بازی تکن 7 را برای نسخه های پلی استیشن 4 و اکس باکس وان مقایسه کرده است. وودال دیروز نتایج این تست را در اکانت توییتر خود به اشتراک گذاشت و با بررسی این نتایج مشاهده می شود که میزان تاخیر ورودی نسخه پلی استیشن 4 بسیار بیشتر از اکس باکس وان است.

عکس بالا مربوط به تاخیر نسخه پلی استیشن 4 پرو بازی می باشد و مقدار آن برابر 120.5 میلی ثانیه است.

این عکس نیز مربوط به تاخیر نسخه اکس باکس وان با میزان 104.2 می باشد.

این مسئله بدین معنی است که در اجرای بازی بین این دو کنسول تقریبا یک فریم کامل تفاوت وجود دارد (6.3fps برای اکس باکس وان و 7.2fps برای پلی استیشن 4) که همانطور که گفته شد برای بازیکنان حرفه ای و در مسابقات حساس امری بسیار سرنوشت ساز است. در عکس های زیر می توان این تاخیر را عینا مشاهده کنید. تصویر سمت چپ مربوط به نسخه اکس باکس وان و تصویر سمت راست مربوط به پلی استیشن 4 پرو می باشد.

همانطور که مشاهده می کنید زمانی که همزمان روی دو کنسول یک دکمه فشرده شود، کنسول اکس باکس وان عملکرد سریع تری دارد. وودال خاطر نشان کرد که این میزان تاخیر روی کنسول پلی استیشن 4 معمولی به 120.5 میلی ثانیه و با کاهش میزان ابعاد تصویر به 720p به 119.9 میلی ثانیه کاهش پیدا می کند.

از آن جا که بازی تکن 7 فاقد قابلیت بازی کردن دارندگان کنسول های مختلف با یکدیگر نمی باشد، بازیکنان کنسول اکس باکس وان نسبت به دیگران برتری نخواهند داشت اما از آن جا که قرار است تورنومنت های حرفهای این بازی با کنسول پلی استیشن 4 برگزار شوند این مسئله می تواند مشکل ساز باشد. هنوز سازندگان و طرفداران این عنوان نسبت به این قضیه واکنشی نشان نداده اند.

نظرات خود را در این خصوص با مربع به اشتراک بگذارید.

منبع: WCCFTech

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *