لباس های جدید فضانوردان اسپیس اکس را ببینید!

ماه پیش ایلان ماسک یک تیزر تصویری منتشر کرده بود که یک لباس فضایی سیاه و سفید را نشان می داد که قرار بود در سفر فضایی SpaceX به ماه مورد استفاده قرار بگیرد. امروز این میلیاردر آمریکایی کانادایی آفریقایی الاصل تصویری را در صفحه رسمی اینستاگرام خود منتشر کرد که نمای کامل این لباس را در حالی که فردی آن را به تن داشت و در کنار کپسول حمل انسان دراگون قرار گرفته بود نشان می داد.

این تصویر نشان می دهد که فضانوردان اسپیس اکس در حالی که تمام تجهیزات فضانوردی را پوشیده اند چه شکلی خواهند بود. البته باید در نظر بگیرید که این لباس ها برای قرار گرفتن در فضای خلاء مناسب نیستند و فقط به شکلی طراحی شده اند که فضانوردان آنها را در فضای کپسول به تن کنند تا آنها را از حوادث احتمالی مانند کاهش فشار ناگهانی دور نگاه دارد.

کپسول جدید نمایش داده شده که دراگون2 هم نام گرفته است بسیار با چیزی که تحت عنوان دراگون1 می دیدیم متفاوت است. کپسول قبلی پیشتر چندین بار برای حمل بار به فضا مورد استفاده قرار گرفته بود و با موفقیت توانسته بود ابرکامپیوتر هیولت پاکارد را به ایستگاه فضایی برساند. از همین رو شرکت اسپیس اکس برنامه دارد تا از این پس فقط کپسول های دراگون خود را بازسازی کند و برای هر سفر یک کپسول جدید نسازد و از این طریق مقدار قابل توجهی هزینه سفر های فضایی را کاهش دهد.

کپسول دراگون 2 نیز در ادامه قرار داد 2.6 میلیارد دلاری اسپیس اکس با ناسا توسعه داده شده است تا بتواند فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین المللی برساند. طراحی و ساخت لباس جدید نیز در همین راستا بوده و ماموریت نمایشی قرار است فوریه 2018 انجام شود.

با این وجود چند سال آینده فصل درخشانی از سفرهای فضایی خواهد بود که به کلی آینده این صنعت را تغییر خواهد داد چرا که شرکت های خصوصی به مرور درحال وارد شدن به این صنعت هستند و تلاش می کنند تا جایگزین شرکت های دولتی شوند. این امر باعث به وجود آمدن رقابت شدید میان شرکت ها خواهد شد و به احتمال زیاد آینده سفرهای فضایی را برای همیشه متحول خواهد کرد.

منبع: Digitaltrends

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *