سیستم عامل iOS 11 اپلیکیشن های کم کارکرد شما را پاک خواهد کرد!

پر شدن فضا و حافظه گوشی های تلفن همراه یک مشکل همیشگی است که همه کاربران با آن درگیر هستند، مخصوصاً اگر گوشی شما اپل و حافظه داخلی آن 16گیگابایت باشد. برای حل این مشکل در iOS 11 اپل ابزارهای جدیدی را برای مدیریت فایل ها و اطلاعات که شامل راهکاری برای پاک کردن اتوماتیک اپلیکیشن هایی که از آن ها استفاده نکرده اید نیز می شود، ارائه کرده است.

در iOS 11 ویژگی Offload Unused Apps به سیستم عامل اضافه شده است. این ویژگی زمانهایی که حافظه دستگاه پر می شود نرم افزارهای کم کارکرد را پاک میکند ولی اطلاعات آنها را نگاه میدارد. از آن پس رنگ این اپلیکیشن ها خاکستری می شود. البته اگر بخواهید دوباره از این اپلیکیشن ها استفاده کنید کافی است یکبار آیکون آنها را لمس کنید تا دوباره نرم افزار دانلود شود. مشخصاً شما همانطور که در تصویر زیر میبینید توانایی فعال کردن یا غیرفعال کردن این ویژگی را از تنظیمات خواهید داشت.

 

 

البته همانطور که تام موس بنیانگذار شرکت Nextbit در توئیتر رسمی خود اعلام کرده بود چنین ایده ای در سال 2016 توسط این شرکت برای تلفن همراه هوشمند اندی روبین پیاده سازی شده بود ولی نهایتاً چنین سیستمی به حدی کاربردی است که نمیتوان آن را برای یک شرکت محصور کرد.

البته خوشبختانه این تنها ویژگی نیست که اپل بر روی سیستم عامل iOS 11 برای مدیریت فایل ها اضافه کرده است. برخی دیگر از این تنظیمات برای پاک کردن فایل هایی است که به iCloud منتقل شده است یا مکاتبات قدیمی که سیستم حس میکنید دیگر به آنها نیاز نخواهید داشت.

سیستم عامل iOS 11 هم اکنون برای توسعه دهندگان در دسترس است و انتظار میرود نسخه بتا آن برای کاربران عادی تا انتهای این ماه منتشر شود. البته اگر میخواهید تا انتشار نسخه کامل آن منتظر بمانید باید تا پاییز صبر کنید.

منبع: theverge

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *