رسم PivotDiagram در نرم افزار ویزیو

همانطور که می دانید نرم افزار ویزیو از ابزار ها و قسمت های مختلفی تشکیل شده تا کاربران بتوانند به راحتی چارت های سازمانی، نمودار ها و دیگر پروژه های خود را توسط این نرم افزار بسازند. یکی از دیاگرام های مهم این نرم افزار PivotDiagram نام دارد که به آن دیاگرام محوری نیز گفته می شود. به صورت کلی می توان گفت این دیاگرام مجموعه ای از شکل های ترسیمی در یک ساختار درختی می باشد. کاربرد این نوع دیاگرام بیشتر برای تحلیل محاسبات توسط نمودار ها می باشد. لازم به ذکر است که از انواع منابع خارجی نیز می توان در یک PivotDiagram استفاده کرد که در زیر برخی از آن هارا مشاهده می کنید.

  • Microsoft Office Excel workbook
  • Microsoft Office Access database
  • Microsoft Windows SharePoint Services list
  • Microsoft SQL Server database
  • Microsoft SQL Server Analysis Services
  • Other OLE DB or ODBC data sources

برای رسم یک PivotDiagram  ابتدا باید یک فایل جدید در نرم افزار ویزیو باز کنید. برای انجام این کار در گروه Business گزینه PivotDiagram را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه یک پنجره به صورت خودکار برای انتخاب منابع خارجی باز می گردد.

در این قسمت پس از انتخاب Microsoft Exel Workbook برروی گزینه Next کلیک کرده و مراحل را تا پایان و رسیدن وگزینه Finish ادامه دهید. پس از کلیک بر روی Finish مشاهده خواهید کرد که یک دیاگرام محوری در سمت چپ صفحه نمایان می شود.

پس از پرکردن ستون ها و فیلدها با اطلاعات مورد نظر شما یک دیاگرام محوری کامل در دست دارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *