دکمه Back گوشی اندرویدی شما خراب نشده است!

به گزارش مربع نسخه جدید اندروید 7.1 Nougat دارای یک مد جدید به نام Panic می باشد که Google آن را بی سر و صدا به این سیستم عامل اضافه کرده است.

این قابلیت جدید که مربوط به ویژگی های ضد بدافزار اندروید می باشد به کاربر کمک می کند زمانی که گوشی تحت کنترل یک بد افزار قرار گرفته باشد، او را به صفحه اصلی هدایت کند و حتی بد افزار مذکور را از گوشی حذف کند. این قابلیت جدید که برای اولین بار توسط xda-developers کشف شد چیزی نیست که بتوان دائما از آن استفاده کرد و نباید هم اینطور باشد!

با این حال اگر شما هم از آن دسته کاربران بد شانس اندروید هستید که گوشی تان به بد افزار آلوده شده است ویژگی Panic می تواند به شما کمک کند. برخی بد افزارها ممکن است با قفل کردن دکمه بازگشت روی گوشی مانع از بیرون رفتن از نرم افزار شوند. در این حالت گوگل با فعال کردن اجباری دکمه بازگشت ضد فرآیند بدافزار عمل کرده و به شما کمک می کند که به صفحه قبلی بازگردید.

چرا گوگل این قابلیت را مخفی نگه داشته است؟ تا هکرها از این قابلیت با خبر نشوند، البته بدون شک به زودی متوجه وجود این قابلیت خواهند شد! چرا ما این خبر را به اطلاع شما می رسانیم؟ تا خدایی ناکرده فکر نکنید که دکمه Back گوشی شما خراب شده است!

ممکن است شما پس از مشاهده چنین رفتاری سعی کنید که نرم افزار مشکل زا را از گوشی خود پاک کنید، اما اکثر افراد تمایلی به پاک کردن برنامه های نصب شده روی گوشی خود ندارند و همین امر موجب ادامه کار بدافزار روی گوشی می شود. قابلیت مخفی Panic اینجاست که به کار می آید.

منبع: BGR

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *