دوربین بدون آینه جدید کنون لیک شد

اگر شما هم مانند ما سری در دنیای عکاسی و دوربین های حرفه ای دارید، مطمئناً مدت هاست که منتظر یک دوربین فول فریم بدون آیینه از قالب ترین مارک دوربین در بازار یعنی کَنون هستید. شایعاتی منتشر شده است که نشان می دهد به زودی یک دوربین بدون آیینه از کَنون به بازار عرضه خواهد شد.

درست بعد از اینکه شرکت نیکون دو دوربین بدون آیینه خود یعنی Z7 و Z6 را معرفی کرد و قدم های جدی در این مسیر جدید برداشت، به نظر می رسد کَنون هم برنامه دارد تا از قافله عقب نماند. وبسایت ژاپنی نوکیشیتا اخیراً چند عکس و برگه مشخصاتی منتشر کرده است که نشان می دهد کَنون هم برنامه ویژه ای برای این سری جدید از دوربین های حرفه ای دارد.

این دوربین که ظاهراً EOS R نام دارد، کاملاً شبیه به یک دوربین DSLR لاغر است. به نظر می رسد که وزن نهایی کاهش و قابلیت دست گرفتن به مراتب بیشتر شده است. صفحه نمایش این دوربین نیز کاملاً حرفه ای به دو بخش که یکی در پشت دستگاه و یکی در بالاست تقسیم شده تا مدیریت امور کمی ساده تر شود. سنسور فول فریم بنابه گزارشات 30.3 مگاپیکسل است که این دوربین را در جایگاهی مابین دو دوربین Z6 و Z7 قرار می دهد. 4 لنز اول در نظر گرفته شده برای این دوربین جدید یک لنز 35 میلی متری با گشادی دیافراگم 1.8 ، یک لنز 50 میلی متری با گشادی 1.2، یک لنز 28 تا 70 میلی متر با گشادی 2 و یک لنز 24 تا 105 میلی متری با گشادی 4 هستند، که همین موضوع در صورت انتشار این چهار لنز در زمان عرضه دوربین، کَنون را جلوتر از نیکون در این سری خواهد انداخت. کَنون همچنین قرار است سه آداپتور لنز EOS نیز در زمان عرضه این دوربین به بازار عرضه کند. البته برای اطلاعات دقیق تر و درست تر می توانید تا چهارشنبه که زمان معرفی این دوربین است صبر کنید، پس زمان زیادی تا فهمیدن اطلاعات رسمی باقی نمانده است ولی با حرکت های اخیر ابر شرکت های تولید کننده دوربین های حرفه ای به نظر می رسد همه نسبت به دوربین های بدون آیینه جدی تر فکر می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *