دقت تاریخی حضور زنان در Call of Duty WWII

به گفته استودیوی Sledgehammer Games، زنان در بازی Call of Duty WWII حضور خواهند داشت و این مسئله با دقت تاریخی کامل پیاده سازی شده است. یکی از کاراکترهای زن موجود در بخش کمپین بازی یکی از مبارزین انقلابی فرانسه خواهد بود.

به گزارش مربع این استودیو در جریان برنامه زنده خود در وبسایت Facebook در جواب این سوال که آیا حضور زنان در این بازی طبق حقایق و اسناد تاریخی خواهد بود یا خیر گفت:

این مسئله دقت تاریخی کاملی دارد. ما از وجود دیدگاه های مختلف در خصوص این قضیه و چالش های مرتبط با آن کاملا آگاه بودیم. اما پس از تحقیقات بسیار در مورد نیروهای مقاومت فرانسه در زمان جنگ، ما متوجه شدیم که سربازان زن بسیاری در میان آن ها وجود داشتند. به همین دلیل ما در بخش کمپین بازی کاراکتری مونث به نام روسو خواهیم داشت که رهبر یکی از گروه های مقاومت فرانسه بوده و بازیکنان قادر خواهند بود در بخشی از بازی در نقش وی بازی کنند. در بخش چند نفره و زامبی نیز کاراکترهای مونث حضور خواهند داشت.

این استودیو همچنین خاطر نشان کرد که یکی از بزرگترین چالش های ساخت این بازی، حفظ صحت و اعتبار اتفاقات بازی در عین پیاده سازی آن ها به صورت سینماتیک بوده است. به گفته سازندگان در این بازی به مسائله نژادپرستی نیز پرداخته خواهد شد که خود می تواند موجب اعتراض طرفداران به این بازی شود. بسیاری از طرفداران به این دو مسئله واکنش نشان داده و گفته اند استفاده از سربازان زن و پرداخت به مسئله نژادپرستی، بیشتر از این که در خدمت دقت تاریخی بازی باشد بنا بر دلایل سیاسی در بازی گنجانده شده اند. چندی پیش بازی Battlefield 1 نیز پس از اضافه کردن سرابازان زن به بخش چند نفره با اعتراضات مشابهی روبرو شد.

به گفته اعضای استودیوی Sledgehammer Games آن ها از تمامی این مسائل آگاه بوده و اجازه نخواهند داد چنین چیزهای در روند ساخت بازی اخلالی ایجاد کنند. انتظار می رود در جریان نمایشگاه E3 اطلاعات بیشتری از این بازی منتشر شود.

منبع: Jstationx

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *