حسگر اثر انگشتی که حتی از زیر فلز نیز کار میکند!

به گزارش مربع و به نقل از BGR ، سه شنبه اخبار بسیار ناراحت کننده ای از سوی سامسونگ منتشر شد که حاکی از عدم وجود اسکنر اثرانگشت بر روی صفحه نمایش پرچم دار جدید سامسونگ یعنی Galaxy Note 8 بود. در عوض قرار است سامسونگ اسکنر را مانند پرچم دار پیشین خود یعنی Galaxy S8 در پشت صفحه در کنار دوربین جای دهد که بدترین جای ممکن برای قرار دادن حسگر اثر انگشت است. بسیاری از صاحبنظران حوزه تکنولوژی این تصمیم را به گردن محدودیت های موجود در تولید انبوه چنین سیستمی  انداخته اند و معتقدند که سامسونگ هنوز آماده پیاده سازی چنین قابلیتی نیست.

مشخصاً این خبر بسیار بدی برای طرفداران سامسونگ است که تصمیم جدی برای خرید پرچم دارجدید داشتند ولی خبر خوب اینست که هنوز کورسوی امیدی برای تکنولوژی جایگزین بهتری وجود دارد. کوالکام امروز، چهارشنبه اعلام کرد که نسل جدید حسگر های اثر انگشت این شرکت میتوانند نه تنها در صفحه نمایش، بلکه در هر جایی از گوشی قرار بگیرند. این تکنولوژی جدید قدم بسیار بزرگی در پیشرفت اسکنرهای اثرانگشت این شرکت بوده و به تولید کنندگان این اجازه را میدهد تا بتوانند حسگر را در زیر صفحه نمایش OLED تا ضخامت 1200 میکرومتر، در صفحه نمایش های دیگر تا ضخامت 800میکرومتر و  در زیر فلز تا ضخامت 525میکرومتر قرار بدهند. این به این معنی است که حسگر اثر انگشت این شرکت میتواند در زیر صفحه آلمینیومی گوشی های تلفن همراه قرار بگیرد و بدون هیچ مشکلی کار کند. یکی دیگر از ویژگی های این حسگر های مافوق صوت اینست که میتوانید از آنها در زیر آب استفاده کنید. اگر شما یک گوشی تلفن همراه که حسگرهای معمول در آنها به کار رفته است داشته باشید میدانید که هنگامی که  دستتان عرق کرده باشد یا کمی خیس باشد حسگر نمیتواند اثر انگشت را شناسایی کند. این تکنولوژی جدید مشکلاتی از این قبیل را برطرف کرده به و کاربران قول میدهد که در باران، باشگاه و یا حتی در استخر نیز بتوانند از حسگر اثر انگشت استفاده کنند. معاون ارشد شرکت کوالکام یعنی سِشو مادهاواپِدی در این ارتباط گفته است:

ما خوشحالیم که خبر از حسگر اثر انگشت جدیدی بدهیم که از فورم فاکتور های جدید پشتیبانی میکند و به سازندگان این اجازه را میدهد تا در پشت تلفن های همراه هوشمندشان یک حسگر براق مانند تمامیت بدنه گوشی داشته باشند. این سیستم تجربه کاربران را در ارتباط با سیستم های احراز هویت متحول خواهد کرد و امنیت تا حد بسیار زیادی در آن بهبود داده شده است. این تکنولوژی تا انتهای ماه اخیر در دسترس سازندگان گوشی های تلفن همراه خواهد بود و آنها می توانند آن را در زیر شیشه یا فلز بدنه دستگاه مخفی کنند.

البته مشخصاً بدیهی است که محصولات در برگیرنده این تکنولوژی تا اوایل سال 2018 به بازار نخواهند آمد چرا که شرکت های سازنده باید آن را بررسی و زیرساخت استفاده از آن را بر روی گوشی هایشان توسعه دهند؛ هرچند اگر مشتاق دیدن این تکنولوژی جدید هستید احتمالاً تا 3ماهه آخر سال 2017 میتوانید آن را در نمایشگاههای تکنولوژی تست و بررسی کنید.

منبع: bgr

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *