توقف فروش جعبه های Loot بازی Overwatch در بلژیک و هلند

به زودی قابلیت خرید جعبه های Loot در بازی های Overwatch و Heroes of the Storm در کشورهای بلژیک و هلند غیر فعال خواهند شد. بلیزارد اعلام کرد که در راستای رعایت قوانین کمیته بازی های رایانه ای بلژیک، از این پس بازیکنان این دو بازی قادر نخواهند بود که در ازای پرداخت پول واقعی، این جعبه ها را خریداری کنند.

بازیکنان همچنان می توانند از طریق واحد پولی داخلی این بازی ها، که با پیشروی در روند گیم پلی به دست می آیند این آیتم را خریداری کنند، اما خرید آن با پول واقعی مخالف قوانین این کشورها می باشد. کمیته بازی های رایانه ای بلژیک در ماه آوریل اعلام کرد که جعبه های Loot با محتوای تصادفی قمار محسوب می شود. این کمیته در این خصوص بازی های Counter Strike: Global Offensive، FIFA 18، Overwatch و Star Wars: Battlefront 2 را مستقیما مورد خطاب قرار داد. این کمیته در ماه می به وزیر دادگستری بلژیک پیشنهاد داد که سازندگان بازی های حاوی این گونه آیتم ها باید محاکمه شوند!

شرکت بلیزارد در انجمن های گفتگوی بازی Overwatch اعلام کرد که از این اقدام کمیته بلژیکی غافلگیر شده و نظر آن ها در خصوص قمار محسوب شدن این آیتم در بازی، با کمیته بلژیکی کاملا متفاوت است. بلیزارد در پایان اعلام کرد که تصمیم گرفته تا از قوانین این کشور پیروی کند.

بلیزارد هنوز تاریخ دقیقی برای اعمال این تغییرات اعلام نکرده است. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به مربع سر بزنید.

منبع: VG247

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *