تلگرام و تسخیر 60 درصدی پهنای باند اینترنت کشور

تلگرام یک سرویس پیام‌ رسان مبتنی بر رایانش ابری است، کاربران تلگرام می‌توانند پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها و اسناد رمزنگاری‌شده را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. تلگرام به صورت رسمی برای اندروید، ویندوز فون و آی‌اواس در دسترس است. همچنین نرم‌افزارهای کلاینت غیررسمی برای نسخه وب، نسخه اواس ده، نسخه لینوکس و یک کلاینت دسکتاپ ویندوز از توسعه‌ دهنده‌های مستقل که از رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار تلگرام استفاده می‌کنند در دسترس هستند.

پیشتر امیر خوراکیان معاون مرکز فضای مجازی آماری مبتنی بر استفاده تلگرام منتشر نمود که این آمار حاکی از اشغال 60 درصدی پهنای اینترنت کشور توسط تلگرام می باشد. آقای خوراکیان دیروز طی مراسمی به حمایت پیام از رسان های ایرانی و وضع قوانین جدید برای استفاده از پیام رسان هایی همچون تلگرام اشاره کرد و گفت:

 بیش از ۶۰ درصد پهنای باند کشور توسط تلگرام اشغال شده است. این شبکه پیام‌رسان در حال حاضر نزدیک به ۴۰ میلیون کاربر ایرانی دارد که ساعت ۲۲ تا یک شب بیشترین ساعت ترافیکی آن است.

دلیل استفاده بیشتر از تلگرام نسبت به باقی پیام رسان های موجود در بازار را می توان عرضه بروز رسانی های جدید ویژگی های بیشتر نسبت به رقبا دانست.

وی همچنین آماری در مورد کانال های تلگرامی ایران که تعداد آنها به بیش از  580 هزار عدد و عضو های این کانال ها که به میلیون هم می رسد منتشر نمود.  تعداد بیشترین باز دید از یک پیام در تلگرام به 20 میلیون رسیده و این موضوع نشانگر استفاده همگانی از این پیام رسان درهر حیطه ای  میباشد. معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی نیز طی مراسم دیروز گفت بیش از 67 درصد از بازی های امروزه بر روی پلتفرم های موبایلی نصب شده اند و از اینکه بیشتر این بازی ها غیر ایرانی هستند ابراز نا رضایتی کرد. وی افزود تمامی این مسائل تهدید ها و چالش هایی برای انقلاب بوده و درگیری بین غرب و ایران از جنگ های نظامی به سمت جنگ های نرم و سایبری کشیده شده است که موضوع بسیار نگران کننده ای است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *