بلیزارد تنها با 15 هزار دلار وام شروع به کار کرد!

شرکت بزرگ بلیزارد یکی از بزرگترین ابر کمپانی های دنیا می باشد. جالب است بدانید که این شرکت بزرگ بازی سازی در ابتدا تنها با 15 هزار دلار که مارک مورهایمز یکی از موسسین این شرکت از مادربزرگ خود قرض کرده بود شروع به کار کرد. مورهایم در مصاحبه ای قبل از برگزاری نمایشگاه BlizzCon گفت که او و آلن ادهم هر دو 10 هزار دلار برای تاسیس این شرکت لازم داشتند که در آن زمان او این مبلغ را از مادربزرگ خود قرض کرد. وی در این خصوص گفت:

من و آلن هر کدام 10 هزار دلار برای سرمایه گذاری روی این شرکت نیاز داشتیم. من 15 هزار دلار برای این کار از مادربزرگم قرض گرفتم که او بدون دریاف هیچ گونه سودی این هزینه را متقبل شد. این از خوش قلبی مادربزرگم من بود! این قضیه مربوط به قبل از ساخت حتی یک بازی بود.

اینکه کمپانی های بزرگی مانند اپل، مایکروسافت و بلیزارد از جایی مثل گاراژ منزل و یا با استفاده از وام های کوچک شروع به کار کرده اند و اکنون به بزرگترین کمپانی های جهان تبدیل شده اند مسئله بسیار جالبی است. چنین مسائلی نشان می دهند که رویاها می توانند به حقیقت تبدیل شوند، تنها چیزی که لازم است یک مادربزرگ دست و دل باز(!) و کمی دل و جرات برای ورود به دنیای کسب و کارهای توسعه پذیر است.

منبع: DSOGaming

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *