ایلان ماسک به دنبال خصوصی کردن شرکت تسلا است!

این هفته ایلان ماسک با خبر غیرمنتظره خصوصی کردن سهام شرکت تسلا با حذف تمام سهم بازارهای عمومی با مبلغ پش بینی شده 50 میلیارد دلار،  بازار را به شدت شوکه کرد. در همین حال ماسک ادعا کرد که منابع مالی مورد نیاز برای این حرکت را یافته است، در حالیکه خبرگزاری بلومبرگ به نقل از یک منبع ناشناس گزارش کرده است که ظاهراً تسلا هنوز در حال یافتن کمک های مالی از منابع مختلف است.

بر اساس این گزارش، تسلا اخیراً به دنبال تأمین این منابع مالی از سرمایه گذاران خارجی به منظور اجتناب از تمرکز مالکیت است. بحث های بسیاری در این ارتباط به وجود آمده است که سوالات اساسی را در ارتباط با تأثیر این موضوع بر روی این شرکت و سهام آن در بازار در بر می گیرد.

این گزارش، شک و تردید جدیدی را در ارتباط با شرح اولیه طرح صورت گرفته توسط ماسک به وجود میاورد چرا که او عملاً اعلام کرده بود که تأمین مالی صورت گرفته است. اما اگر این تعریف به هر شکل ممکن نادرست باشد ممکن است مجازات های مدنی و کیفری را برای وی به سبب تقلب در اوراق بهادار به دنبال داشته باشد چرا که در واکنش به این خبر سهام تسلا 10 درصد افزایش یافت و از همین رو کمیسیون اوراق بهادار و بورس به دنبال حقیقت موضوع است.

ماسک سه شنبه منطق خود را برای انجام این کار در پستـــی در وبسایت رسمی تسلا منتشر کرد و اعلام کرد که قرار گرفتن در معرض بازارهای عمومی شرکت را در برابر نیازهای کوتاه مدت به شدت آسیب پذیر می کند. او در این ارتباط در پست خود نوشت:

به عنوان یکی از شرکت های که بیشترین درگیری را با فروشندگان استقراضی در طول تاریخ سهام داشته است معتقدم عمومی بودن به این معنی است که شمار زیادی از افراد انگیزه حمله به این شرکت را داشته باشند و در حقیقت ما با عمومی ماندن در حال کمک کردن  به آنها هستیم.

البته هنوز انجام این موضوع مشروط به رای هیئت مدیره است و باید منتظر بمانیم و ببینیم همه چیز در تسلا چگونه پیش می رود. برای اخبار بیشتر در حوزه فناوری با مربع همراه باشید.

منبع: The Verge

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *