اولین گوشی با دوربین جلوی زیر نمایشگر

شرکت اوپو قصد دارد در جریان کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ در شانگهای چین از گوشی هوشمند جدید خود که مجهز به فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر می باشد رونمایی کند. این شرکت چند روز پیش به صورت رسمی اعلام کرد که قصد دارد در نمایشگاه MWC 2019 گوشی هوشمند جدید خود را با فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر معرفی کند. این نمایشگاه از تاریخ ۲۶ الی ۲۹ ژوئن (۵ تا ۸ تیرماه) در شانگهای برگزار می‌شود.

اوپو در ویدئویی که بازگی منتشر کرده است، سیر تکاملی بهبود فناوری دوربین سلفی را به نمایش می گذارد. در این ویدئو سیر تکاملی که این شرکت چینی‌ برای بهبود فناوری دوربین سلفی پیموده را به ‌خوبی به تصویر می‌کشد. در قسمت انتهایی این ویدئو، گوشی هوشمند اوپو با دوربین سلفی زیر نمایشگر و طراحی تمام ‌صفحه به ‌تصویر کشیده شده است.

این نخستین گوشی هوشمند در جهان خواهد بود که با دوربین سلفی زیر نمایشگر معرفی و به بازار عرضه می شود. در نتیجه‌ی به کار گیری دوربین زیر نمایشگر دیگر به وجود بریدگی بالای صفحه ،حفره‌ی روی نمایشگر و دوربین کشویی برای قرارگیری دوربین سلفی نیازی نبوده و طراحان می‌توانند از تمام صفحه دستگاه بهره ببرند.

شرکت Oppo اعلام کرد که فناوری دوربین سلفی یکپارچه با نمایشگر در مراحل اولیه‌ خود به سر می برد:

در حال حاضر برای بهبود کیفیت تصاویر مربوط ‌به دوربین سلفی زیر نمایشگر و رساندن آن به کیفیت تصاویر دوربین معمولی با مشکلاتی رو‌به‌رو هستیم و با افت کیفیت نور تصویر مواجه می‌شویم. به‌ نظر نمی‌رسد که این فناوری جدید به این سرعت بتواند به نقطه‌ی تکامل مطلوبی برسد.

تنها چند ساعت پس از انتشار ویدئوی اوپو، شرکت شیائومی نیز از فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر خود را رونمایی کرد. در ویدئوی منتشر شده از سوی شیائومی، گوشی هوشمند شیائومی می ۹ با دوربین سلفی زیر نمایشگر نمایش معرفی شد. ظاهرا اوپو تنها تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند بازار که روی توسعه‌ی فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر کار می‌کند نبوده و شرکت‌های دیگری همچون شیائومی و سامسونگ نیز در حال توسعه‌ی فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر هستند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *