اعضای امنیت سایبری کاخ سفید به خاطر ترامپ استعفا دادند!

تعدادی از اعضای امنیت سایبری کاخ سفید امروز در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر کنار کشیدن از توافقنامه آب و هوای پاریس و واکنش این فرد نسبت به خشونت در شارلوتسویل ، به صورت رسمی استعفا دادند.

در نامه استعفا که توسط NextGov منتشر شده است، 8 نفر از اعضای 28 نفره NIAC یا همان شورای مشاوره زیرساخت ملی اعلام کردند که مخالف اقداماتی هستند که دونالد ترامپ اخیراً اتخاذ کرده است. آنها این اقدامات را برای امنیت ملی آمریکا مخاطره آمیز خوانده و اضافه کرده اند که دیگر تمایلی برای ادامه پست خود ندارند. نامه منتشر شده واضحاً نشان می دهد که نویسندگان معتقدند کابینه ترامپ توجه لازم و کافی به مسائل مربوط به امنیت ملی نداشته است و این به صورت قابل توجهی از پویایی NIAC کاسته است و سبب شده تا خطرات تعدید کننده سایبری بیش از پیش آمریکا را تهدید کند.

نامه همچنین اشاره به این موضوع دارد که ترامپ در محکوم کردن نئونازیسم و ملی گرایان سفیدپوست ضعیف عمل کرده است و با این شیوه تمامی زحمات مدافعان امنیت ملی بیهوده شده است. در ادامه در نامه نوشته شده است:

زیرساخت های اخلاقی کشور ما پایه ای می باشد که زیرساخت های فیزیکی ما را ساخته اند،

اقدامات دولت این پایه را تضعیف می کند.

مقامات دوره اوباما نیز این موضوع را تأیید کرده اند و 8 نام از اعضای NIAC از وبسایت رسمی این ارگان نیز امروز حذف شد. شورای مشاوره زیرساخت ملی در سال 2001 و با دستور مستقیم جورج بوش تشکیل شد و وظیفه این تیم، مشاوره در ارتباط با امنیت زیرساخت های حیاتی به رئیس جمهور است. این خبر امروز در حالی منتشر شد که چندی پیش کشور آمریکا صحبت هایی در ارتباط با تقویت قوای امنیت سایبری می کرد و باید منتظر ماند و دید که پاسخ کاخ سفید به این مسائل چگونه است.

منبع: theVerge

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *