اطلاعات جدید از پروژه واقعیت مجازی کنسل شده مایکروسافت

چند سال پیش بود که مایکروسافت از پروژه ای با نام اسکورپیو، کنسولی با قابلیت نمایش بازی های 4K به همراه تکنولوژی واقعیت مجازی رونمایی کرد. یک سال پس از معرفی، این شرکت محصول نهایی پروژه اسکورپیو با نام اکس باکس وان را به بازار عرضه کرد، اما در ماه ژوئن سال گذشته، مایکروسافت به صورت رسمی پروژه واقعیت مجازی خود را کنسل کرد.

اگرچه این خبر برای طرفداران اکس باکس نا امید کننده بود، اما با توجه به جو پیرامون تکنولوژی واقعیت مجازی و جهت گیری شرکت های فعال در این حوزه، تصمیم مایکروسافت زیاد غافلگیر کننده نبود. بر اساس گزارشی که اخیرا وبسیات CNET منشتر کرده است، مایکروسافت در جریان توسعه هدست واقعیت مجازی خود با چندین شرکت و استودیو برای ساخت محتوا برای این هدست در حال مذاکره بوده است.

در خصوص شکل ظاهری این هدست اطلاعات زیادی در دسترس نیست، اما به نقل از منابع این خبر نمایشگر مورد استفاده در این هدست کیفیت بسیار خوبی داشته، البته نه در حد صفحه نمایش هدست های Oculus Rift یا HTC Vive. می توان کیفیت نمایشگر و محتوای این هدست را با هدست PlayStation VR سونی مقایسه کرد. به عقیده افرادی که نمونه اولیه این هدست را تست کرده اند، قدرت و کیفیت این محصول با کنسول اکس باکس وان اکس قابل مقایسه نبوده و همین می تواند یکی از دلایل کنسل شدن این پروژه باشد.

همچنین در زمان کنسل شدن این پروژه، صحبت هایی در خصوص محدودیت هدست های واقعیت مجازی کنونی نیز مطرح شده بود. با اینکه امروزه اتصال تجهیزات واقعیت مجازی به وسیله سیم و کابل ترویج دارد، اما این مسئله به هیچ وجه ایده آل نیست. ساخت و عرضه یک هدست بی سیم، حتی با استاندارهای امروز نیز امری بسیار پر هزینه می باشد. تمام این عوامل دست به دست هم دادند تا مایکروسافت تصمیم بگیرد که این پروژه را کنسل کند. اما بدون شک فیل اسپنسر و گروهش با ساخت کنسول اکس باکس وان اکس کار بزرگی انجام داده و آینده صنعت گیم را به خوبی تجسم کرده اند.

منبع: Neowin

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *