اسکنر قرنیه چشم S8 سامسونگ به راحتی گول می خورد!

شاید در مورد اسکنر iris موجود در گوشی Galaxy S8 چیزی شنیده باشید. این اسکنر به شما کمک میکند تا بتوانید با کمک آن قفل گوشی تلفن همراهتان را با چشم باز کنید. سامسونگ پیشتر، از این تکنولوژی با عنوان”امنیت مهر و موم شده” یاد کرده بود و معتقد بود که وقتی از این تکنولوژی استفاده میکنید، کسی جز شما قادر نخواهد بود قفل تلفن همراهتان را باز کند.

ولی اخیراً محققان باشگاه رایانه Chaos توانسته اند این سنسور امنیتی را با یک تصویر گول بزنند. برای این کار محققان ابتدا به کمک یک داوطلب سرویس امنیتی آیریس را در گوشی S8 راه اندازی کرده اند، سپس تصویری را از چشم کاربر داوطلب شده با یک دوربین معمولی در حالت دید در شب و مادون قرمز گرفته اند. بعد از پرینت کردن تصویر، محققان آن را در مقابل سنسور قرار داده اند و در عین ناباوری سنسور گوشی ، قفل دستگاه را باز کرده است!!

با وجود اینکه سامسونگ ادعا کرده است که این سنسور تست های سختی را پشت سرگذاشته، بسیار عجیب است که مسئله پیش پا افتاده ای این چنینی امنیت این تلفن همراه پرچم دار را به سادگی تا این حد به خطر بیاندازد. البته سامسونگ گفته است:

اگر آسیب پذیری بالقوه ای در سیستم امنیتی ما وجود داشته باشد که زحمت های طراحان آن را برای حفظ امنیت به خطر بیاندازد، هر زمان و هر لحظه نسبت به آن واکنش نشان خواهیم داد تا نهایتاً بتوانیم مشکل را برطرف کنیم.

کن مانرو یکی از متخصصان حوزه امنیت معتقد است بهترین کار برای حفظ امنیت استفاده از اثر انگشت است و اگر واقعاً اطلاعات بسیار مهمی را در گوشی های تلفن همراهتان با خود حمل میکنید بهتر است ترکیبی از  اثر انگشت و رمز امنیتی را امتحان کنید. استفاده از اسکنر آیریس راه حل عاقلانه ای نیست، مگر اینکه با چشمان بسته در خیابان راه بروید!!

منبع: bbc

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *