استرالیا با پهباد از حملات کوسه ها جلوگیری می کند!

پهباد ها به کمک هوش مصنوعی از این پس به شناسایی کوسه ها در سواحل استرالیا کمک خواهند کرد. این خبر را رویترز در حالی منتشر کرد که چیزی  کمتر از یک هفته به اجرایی شدن این طرح مانده است. پهباد ها در این طرح با دقت 90درصد خواهند توانست از حضور کوسه ها در سواحل مطلع شوند در حالی که توانایی انسان برای شناسایی کوسه در هنگام شنا چیزی مابین 20 تا 30 درصد است.

دکتر نابین شارما، محقق دانشکده نرم افزار دانشگاه تکنولوژی سیدنی در این ارتباط به رویترز گفت:

ما نمی خواهیم روبات ها را جایگزین انسان کنیم بلکه هدف حقیقی ما اینست که به کمک هوش مصنوعی و پهباد ها دقت را به حدی بالا ببریم که از هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری شود.

دانشگاه تکنولوژی سیدنی با همکاری Little Ripper Group سیستمی را آماده کرده اند که با کمک تصاویر هوایی می تواند موجودات دریایی را با دقت بسیار بالایی تشخیص دهد. همچنین این سیستم توانایی تشخیص دلفین، گرازماهی و دیگر موجودات را نیز دارد. البته توانایی این پهبادها به همین موضوع ختم نمی شود و امکان حمل جلیقه نجات نیز برای آنها فراهم است. کمپانی از سوی دیگر در حال کار کردن بر روی سیستم دفع الکتریکی موجودات دریایی نیز هست که می تواند در شرایط خطرناک افراد را تا رسیدن به منطقه امن همراهی کند.

بر اساس گزارش انجمن حفاظت استرالیا در سال 2017 ده مورد حمله کوسه به افراد گزارش شده است که شامل 8 حمله نامشخص نیز می شود که یکی از آنها موجب مرگ قربانی شده است. البته شاید ارقام نگران کننده نباشد ولی این اتفاقات تمایل مردم را برای سفر به مناطق خطرناک به شدت کاهش داده است که همین امر سبب شده است تا مقامات به فکر یک راه چاره برای این موضوع باشند.

منبع: Reuters

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *