آیا کوالکام پردازنده جدیدی معرفی خواهد کرد؟

به نظر می رسد کوالکام بالاخره آماده است تا پردازنده جدید خود را برای ساعت های هوشمند عرضه کند. این روزها شرکت های سازنده انتخاب دیگری جز Snapdragon Wear 2100 که در سال 2016 عرضه شده است ندارند هرچند به نظر می رسد این موضوع به زودی تغییر کند چرا که اسنپ دراگون تاریخ ۱۹ شهریور را برای یک رخداد مشخص کرده است که به احتمال زیاد، تاریخ معرفی نسل بعدی پردازنده های  اسنپ دراگون برای ساعت های هوشمند خواهد بود.

البته هنوز به صورت دقیق مشخص نیست که قرار است چه جیزی در کنفرانس اسنپ دراگون معرفی شود، اما به نظر می رسد زمان آن رسیده است تا کوالکام قدم دیگری بعد از Snapdragon Wear 2100 در این حوزه بردارد. البته این به این معنی نیست که Snapdragon Wear 2100 پردازنده خوبی نیست، بلکه گسترش علاقه مردم به استفاده از ساعت های هوشمند سبب شده است تا شرکت های تولید کننده این تجهیزات کمی نگران رقابت با شرکت اپل باشند و برای این رقابت باید پیشرفت هایی نیز در این حوزه صورت بگیرد؛ چرا که برای مثال شرکت Fossil سالهاست که در حال تولید محصولات خود با این پردازنده است و برای رشد و پیشرفت نیاز به یک هسته مرکزی جدید دارد.

البته شرکت Fossil به تازگی سری جدید ساعت های هوشمند خود را معرفی کرده است که از قابلیت های جالب حسگر ضربان قلب و NFC بهره می برند ولی باید صبر کنیم و ببینیم این قابلیت های جدید چگونه با یک چیپ قدیمی پیاده سازی می شوند و اینکه با گذر زمان عملکرد این تجهیزات تا چه میزان کاهش میابد.

البته مسئله جانشینی Snapdragon Wear 2100 موضوع تعجب برانگیزی نیست چرا که اخیرا گوگل و کوالکام تأیید کرده اند که با همکاری یکدیگر در حال توسعه چیپ جدیدی هستند که امکان پیاده سازی طرح های انعطاف پذیرتری را ایجاد می کند.

متاسفانه کارت دعوتی که برای مطبوعات ارسال شده است حاوی اطلاعات بیشتری از این رخداد نیست ولی احتمال می رود که در کنار معرفی این چیپ جدید، ساعت هوشمند جدید گوگل نیز معرفی شود که انتظار می رود جفت مناسبی برای گوشی هوشمندGoogle Pixel 3 که قرار است در مهر ماه معرفی شود باشد. از سوی دیگر فکر کردن به ساعت های هوشمند شرکت های Fossil و Huawei نیز که به چیپ جدید مجهز شده اند هیجان انگیز است و باید منتطر بمانیم و ببینیم این شرکت های پیشرو چه امکاناتی را با کمک این پردازنده جدید برای کاربران در نظر گرفته اند.

البته برای پیش بینی ها خیلی زود است و باید منتظر ماند و دید کوالکام 19 شهریور چه خوابی برایمان دیده است. با اخبار بیشتر در حوزه ساعت های هوشمند با مربع همراه باشید.

منبع: DigitalTrends

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *