چگونه Cache مرورگر Opera را پاک کنیم؟

چگونه Cache مرورگر Opera را پاک کنیم؟

نوشته شده توسط: مهسا صفرپور , منتشر شده در تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۶ , بازدید: ۷۶۸ چگونه  Cache مرورگر Opera را پاک کنیم؟

Cacheهای در واقع فایل های موقتی هستند ، زمانی که شما سایتی را مرور می کنید این اطلاعات در شما ذخیره می شود و زمانی که شما مجدداً سایت را مرور میکنید فایل مربوط به کَش همان سایت را از حافظه شما پیدا و آن ها را نشان می دهد و نیازی به دانلود مجدد اطلاعات سایت نمی باشد و سرعت شما افزایش می یابد.

در بعضی مواقع زمانی که اطلاعات روی سایت تغییر می کند ممکن است با توجه به همان کَش های قبلی ، سایت را به کاربر نمایش دهد ؛ درحالی که فایل اصلی سایت با فایل کَش متفاوت است. ذخیره این کَش ها باعث می شود تا حافظه سیستم شما اشغال شود، شما با پاک کردن این اطلاعات فضای اشغالی ویندوز خود را نیز آزاد می کنید.

باید توجه داشته باشید که اطلاعات ذخیره شده مربوط به سایت هایی که جستجو کرده اید به طور کامل پاک می شوند.

در این مطلب نحوه پاک کردن کَش در را مرور می کنیم :

گام اول : را باز کنید و وارد منوی شوید.

گام دوم : در منوی کروم گزینه Setting را انتخاب کنید. می توانید کلید های ترکیبی Alt+P را فشار دهید تا این کار را برایتان انجام دهد.

گام سوم : در پنجره ای که برایتان باز می شود زبانه Privacy & security را انتخاب کنید تا تنظیمات مربوطه برای شما نشان داده شود.

گام چهارم: در قسمت Privacy روی گزینه Clear browsing data کلیک کنید.

گام پنجم : در قسمتObliterate the following items from شما باید بازه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید ، برای پاکسازی کلیه فایل های کَش گزینه the beginning of time را انتخاب کنید.

گام ششم : گزینه Empty the cache را تیک بزنید و روی دکمه Clear browsing data کلیک کنید تا کَش شما پاک شود.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..