چگونه با استفاده از کلید Shift راحت تر با اتوکد کار کنیم ؟

چگونه با استفاده از کلید Shift راحت تر با اتوکد کار کنیم ؟

نوشته شده توسط: مهسا صفرپور , منتشر شده در تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۹۶ , بازدید: ۴۷۷ چگونه با استفاده از کلید Shift راحت تر با اتوکد کار کنیم ؟

در برای تسریع در انجام برخی از فرمان ها می توانیم از کلید Shift استفاده کنیم ، در ایند مطلب کاربرد های این کلید را باهم مرور می کنیم. 

1- زمانی که چند موضوع را انتخاب کرده باشید و بخواهید یکی از این موضوعات را از حالت انتخاب خارج کنید دکمه Shift  را فشار دهید و روی موضوع مورد نظر کلیک کنید تا از حالت انتخاب خارج شود.

2-با استفاده از Ctrl+Shift+C می توانید موضوع را با استفاده از یک نقطه مبنا کپی کنید.

3-زمانی که می خواهید سریع تر موضوع خود را به صورت بلوک در بیاورید ، موضوع را کپی کنید و با Ctrl+Shift+V به عملیات بلوک کردن سرعت بدهید در این روش به صورت دلخواه برای موضوع شما اسم و نقطه مختصاتی انتخاب می کند.

4-در زمان ترسیم با فشردن دکمه Shift حالت Ortho موقتا فعال می شود که برای ترسیم خطوط صاف و... کاربرد دارد.

5-در زمان ترسیم با فشردن دکمه Shift و راست کلیک دسترسی سریع به Osnap برای شما فعال می شود.

6-زمانی که در محیط سه بعدی مشغول ترسیم هستید با فشردن دکمه Shift و غلتک موس می توانید از حالت Orbit یا چرخش به صورت موقتی استفاده کیند.

7-در مواقع استفاده از فرمان Trim  یا Extend با استفاده از دکمه Shift جای دو فرمان موقتاً عوض می شود.

8-در هنگام کار با ابزار Fillet یا  Chamfer در مواقعی که مقدار شعاع یا اندازه مربوطه را عددی غیر از صفر نسبت داده این با فشردن دکمه Shift موقتا شعاع و اندازه صفر می شود. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..