چگونه درایو ها را توسط خط فرمان مخفی کنیم؟

چگونه درایو ها را توسط خط فرمان مخفی کنیم؟

نوشته شده توسط: افشین طهرانی , منتشر شده در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۶۱۹ چگونه درایو ها را توسط خط فرمان مخفی کنیم؟

های گوناگونی برای های رایانه وجود دارند. از استفاده از های جانبی گرفته تا دستکاری رجیستری. اما با استفاده از می توان این کار را به سادگی انجام داد. با استفاده از این ترفند بدون از دست رفتن اطلاعات، درایو صرفا از دید کاربر پنهان می شود. در ابتدا برای ورود به خط فرمان کلیدهای Win+R را فشرده و در پنجره پس از نوشتن عبارت cmd کلید Enter را بزنید. همچنین با جستجوی عبارت در منوی start استارت نیز می توانید به خط فرمان دسترسی پیدا کنید.

حال در محیط دستور زیر را وارد کرده و کلید Enter را بزنید:

diskpart

 

و سپس دستور زیر: 

list volume

 

پس از وارد کردن این دستور لیستی از درایوهای سیستم نمایش داده می شوند. حال دستور زیر را وارد کنید:

select volume # 

 

در دستور بالا به جای # شماره درج شده روبروی درایو مورد نظر زیر ستون ### را وارد کنید.

سپس این دستور را وارد کنید:

emove letter LTR

 

در این دستور زیر به جای LTR نام درایو مورد نظر که در ستون ltr مشخص شده را وارد کنید. برای مثال برای مخفی کردن درایو F دستور شما می بایست به این صورت باشد:

remove letter F

 

پس از وارد کردن این دستور با مراجعه به مشاهده خواهید کرد که درایو مورد نظر شما پنهان شده است. برای بازگرداندن درایو به حالت اولیه و نمایش آن کافیست تمام مراحل بالا را تا دستور select volume # دوباره طی کرده و پس از اجرای آن، دستور زیر را وارد کنید:

 assign letter LTR

 

به جای LTR نام درایو مورد نظر را وارد کنید. در این مثال برای نمایان ساختن درایو F که آن را پنهان کرده بودیم، این دستور به این صورت خواهد بود:

 assign letter F

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..