چگونه سریعاً به خط فرمان دسترسی پیدا کنیم ؟

چگونه سریعاً به خط فرمان دسترسی پیدا کنیم ؟

نوشته شده توسط: افشین طهرانی , منتشر شده در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۶۸۱ چگونه سریعاً به خط فرمان دسترسی پیدا کنیم ؟

روش های متعددی برای یا همان در ویندوز وجود دارد. شما می توانید با یک جستجوی ساده در منوی استارت را یافته و یا با تایپ عبارت cmd در محیط Run به خط فرمان دسترسی پیدا کنید. با استفاده از این ترفند می توانید در هر کجای ویندوز که هستید تنها با یک کلیک یک صفحه خط فرمان مربوط به مسیر پوشه ای که در آن هستید باز کنید.

توجه داشته باشید از این ترفند در نسخه های ویستا به بعد می توان استفاده کرد. برای این کار کافیست در هر پوشه ای که هستید کلید شیفت (Shift) را نگه داشته و روی یک ناحیه خالی از صفحه راست کلیک کنید. مشاهده خواهید کرد که گرینه Open command window here به منوی راست کلیک شما اضافه شده است. با کلیک کردن روی این گزینه یک صفحه خط فرمان مربوط به پوشه ای که در آن هستید باز خواهد شد.

از این ترفند می توانید با نگه داشتن کلید شیفت و راست کلیک کردن روی آیکون ها نیز استفاده کنید. از این روش برای اجرای برخی دستورات خاص روی فایل ها استفاده می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..