چگونه یک میانبر برای هایبرنیت کردن کامپیوتر بسازیم؟

چگونه یک میانبر برای هایبرنیت کردن کامپیوتر بسازیم؟

نوشته شده توسط: سینا جمیل , منتشر شده در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۵۶۹ چگونه یک میانبر برای هایبرنیت کردن کامپیوتر بسازیم؟

یکی از بهترین ویژگی هایی که در کامپیوتر وجود دارد امکان کردن سیستم عامل است. این کلمه که به معنی خواب زمستانی است رایانه شما را در یک وضعیت خاموش می برد که انرژی مصرف نمی شود ولی پیش از خاموش شدن اطلاعات موجود در مموری را روی هارد دیسک ذخیره میکند و به رایانه دستوری را میدهد که هنگام روشن شدن دوباره اطلاعات را به رم بازگرداند، به این شکل پس از روشن شدن دوباره میتوانید فعالیت خود را دقیقاً از همان جایی که رها کرده بودید ادامه دهید. در این مطلب میخواهیم روشی را به شما معرفی کنیم که به کمک آن بتوانید یک میانبر بسیار ساده برای این کار بسازید تا هر زمان با یک کلیک بسیار کوتاه رایانه تان روی حالت قرار بگیرد.

برای این کار ابتدا باید اطمینان حاصل کنیم که این قابلیت برای شما در سیستم عامل فعال شده است. برای این کار ابتدا وارد شوید و گزینه را بیابید.

در پنجره ای که گشوده می شود از سمت چپ روی عبارت Choose What the power buttons do کلیک کنید تا وارد تنظیمات مورد نظر شوید.

همانطور که مشاهده میکنید امکان زدن تیک Hibarnate وجود ندارد. برای اینکه این گزینه فعال شود ابتدا باید روی change setting that are currently unavailable  کلیک کنید:

سپس تیک را بزنید. در در منو Start این گزینه به باقی گزینه های وجود اضافه شود.

حال برای ایجاد کردن یک میانبر برای این کار باید یک شرتکات بسازید. برای اینکار در فضای خالی دسکتان راست کلیک کنید و از بخش New گزینه Shortcut  راانتخاب کنید. پس از باز شدن پنجره مربوط به تنظیمات شورتکات در کادر موجو عیناً عبارت زیر را وارد کنید:

%windir%\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState

 

حال با دوبار کلیک کردن روی فایلی که ایجاد شده است می توانید کامپیوتر را به حالت ببرید.

اگر بخواهید یک میانبر با کلید های کیبورد نیز برای آن درست کنید بهتر است یک شورتکات از آن بسازید و پس از رفتن به properties آن شورتکات در بخش Shortcut Key یک میانبر تعریف کنید. ازین پس با فشردن کلید های تعریف شده رایانه شما روی حالت قرار خواهد گرفت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..