چگونه میتوان IP تجهیزات اشتراک گذاشته شده را پیدا کرد؟

چگونه میتوان IP تجهیزات اشتراک گذاشته شده را پیدا کرد؟

نوشته شده توسط: سینا جمیل , منتشر شده در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۵۳۰ چگونه میتوان IP  تجهیزات اشتراک گذاشته شده را پیدا کرد؟

اگر شما در یک دفتر فنی کار میکنید و یا در جایی هستید که تعدادی رایانه با چند پرینتر به اشتراک گذاشته شده اند شاید بخواهید برای تشخیص پرینتر های مختلف یا اعمال موارد خاص هر کدام از این پرینتر ها را بدانید. برای این کار ابتدا وارد شده،

و گزینه Hardware and Sound را انتخاب کنید:

 

سپس در صفحه بعد روی Devices and Printers کلیک کنید:

 

سپس مودم خودتان را در بین لیست قطعاتی که به سیستم متصل شده اند بیابید، روی آن راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. در زبانه General در مقابل عبارت Location یک کادر قرار دارد که عدد های داخل آن مودم شماست.

اگر این کادر خالی بود باید به زبانه Ports بروید و تنها گزینه قابل تیک زدن را در آنجا تیک بزنید و Configure Port را انتخاب کنید. در پنجره ای که باز می شود اعدادی قابل مشاهده اند که آدرس پرینتر شما هستند. بهتر است این اعداد را یادداشت کنید و روی هر کدام از این پرینتر ها بپسبانید که اگر روزی یک فرد تازه کار خواست از پرینتر ها استفاده کند بتواند به راحتی ازین طریق آنها را شناسایی کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..