چطور چند کامپیوتر را شبکه کنیم؟

چطور چند کامپیوتر را شبکه کنیم؟

نوشته شده توسط: سینا جمیل , منتشر شده در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۵۳۵ چطور چند کامپیوتر را شبکه کنیم؟

اگر بیش از یک کامپیوتر یا لپتاپ در خانه دارید شاید به فکر افتاده باشید تا این سیستم ها را با هم کنید تا علاوه بر امکان تبادل اطلاعات همگی بتوانید از یک پرینتر استفاده کنید و یا با برادر خود به صورت بازی های رایانه ای انجام دهید. حتی این کار را میتوان به ابعادی به بزرگی یک ساختمان انجام داد و صرفا هزینه اضافی برای خرید چند متر سیم بیشتر خواهد بود. حتی اگر مودمی دارید که آنتن دهی آن خوب است نیازی به سیم هم ندارید؛ فقط کافی است مراحل زیر را انجام دهید تا بتوانید چند سیستم را به صورت یکپارچه شبکه کنید.

1. زمان و ساعت کامپیوتر را با اینترنت تنظیم کنید.

ابتدا را باز کنید و روی Clock, Language, and Region کلیک کنید:

 

سپس در صفحه باز شده روی Date and Time کلیک کنید:

 

در پنجره ای که باز می شود از زبانه Internet Time روی Change Setting کلیک کنید:

سپس یکی از سرور های زمانی را انتخاب کنید و Update Now را بزنید، اگر مشکلی رخ ندهد به به اینترنت متصل باشید زمان شما با سروری که انتخاب کرده اید به روز می شود. پس از اینکه به روز رسانی زمان تمام شد تمام صفحات را ببندید.

 

2. تغییر گروه کاری

در منو استارت عبارت را جستجو کنید و روی Change Workgroup name کلیک کنید:

 

 

در پنجره ای که باز می شود در زبانه Computer Name روی Change… کلیک کنید.

در اینجا در کادر بالا نام دلخواه خود را وارد کنید و در کادر Workgroup یک نام دلخواه انتخاب کنید که در تمام رایانه های شبکه شده باید تکرار شود. این بدین معنی است که در همه کامپیوترهایی که میخواهید با هم شبکه کنید باید از یک نام یکسان برای Workgroup استفاده کنید.

سپس سیستم از شما میخواهد که یکبار کامپیوتر را راه اندازی مجدد کند. اطلعات مهم خود را ذخیره کنید و اجازه بدهید رایانه یکبار راه اندازی مجدد شود.

 

3. راه اندازی یک گروه خانگی(محلی)

در آخرین مرحله باید یک گروه خانگی درست کنید که دیگر اعضا به آن متصل شوند. برای این کار عبارت را در منوی start جستجو کنید.

 

در پنجره ای که باز شده است روی Create Homegroup کلیک کنید و مراحل را به صورت زیر انجام دهید:

 

 

 

 

 

 

 

حال این مراحل را برای دیگر کامپیوتر ها تکرار کنید. فقط به یاد داشته باشید در مرحله آخر به جای گزینه Create Homegroup اینبار باید روی Join Homegroup کلیک کنید و از رمزی که سری اوّل سیستم به سازنده Homwgroup داده بود برای وصل شدن استفاده کنید.  در صورتی که در مرحله ساخت  عبارت Create Homgroup  وجود نداشت بهتر است روی Start Home group Troubleshooter کلیک کنید تا سیستم عامل به صورت اتوماتیک ایرادات را بررسی و نسبت به اصلاح آنها اقدام کند.

حال میتوانید به راحتی فایل های لازم را به اشتراک بگذارید. فقط فراموش نکنید بهتر است از سیم های LAN 100 مگابیت استفاده کنید. شاید این سیم ها کمی گران تر باشند ولی سرعت بالاتری دارند. استفاده از یک مودم با کیفیت نیز یکی از بهترین روش ها برای تضمین کیفیت اتصال است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..