چگونه واحد اندازه گیری خط کش را در Word تغییر دهیم؟

چگونه واحد اندازه گیری خط کش را در Word تغییر دهیم؟

نوشته شده توسط: مرتضی جلال زاده , منتشر شده در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۹۶۸ چگونه واحد اندازه گیری خط کش را در Word تغییر دهیم؟

در برنامه ابزار وجود دارد که در بالای صفحه سفید و پایین نوار ابزار زبانه قرار گرفته است که  در زبانانگلیسی به آن می گویند. این ابزار برای تنظیم بخش های اندازه حاشیه صفحه ، گراف ها ، جداول و ... می باشد که ابزاری بسیار کاربردی است. اما اگر به این ابزار با دقت نگاه کنید میبینید که واحد اندازه گیری آن بر حسب اینچ می باشد. در این   قرار است ابتدا نحوه ایجاد را در Word  سپس  تغییر واحد اندازه گیری این خط کش از اینچ به سانتی متر را به شما آموزش دهیم.

ابتدا شما باید برنامه Word خود را اجرا نمایید.  سپس در قسمت زبانه به بخش View رفته و تیک گزینه  را بزنید به همین سادگی در صفحه ورد شما ایجاد شد.

 

در ادامه برای درست کردن واحد اندازه گیر این ابزار باید بر روی  Fild  کلیک کنید ودر ستون سمت چپ گزینه Options را بزنید.

سپس در منوی باز شده بر روی گزینه Advanced کلیک کنید .

خواهید دید که کادر مقابل این گزینه تغییر کرد است و باید در آن قسمت محدوده ی Display را پیدا کنید. حال باید گزینه Show measurements in units of را بر روی Centimeters تنظیم نمایید. در انتها ok را بزنید.

حال خواهید دید که  واحد اندازه گیر شما به سانتی متر تبدیل شده است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..