چگونه اعداد داخل کادر فرمول نویسی Word را فارسی کنیم؟

چگونه اعداد داخل کادر فرمول نویسی Word را فارسی کنیم؟

نوشته شده توسط: مرتضی جلال زاده , منتشر شده در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , بازدید: ۱۲۹۷ چگونه اعداد داخل کادر فرمول نویسی Word را فارسی کنیم؟

اکثر کاربران نرم افزار  اطلاعی از وجود بخش این برنامه  ندارند. روش فعال کردن این ابزار را در های قبلی به شما آموزش داده ایم. اگر در استفاده از این ابزار مشاهده کردید که اعداد داخل این کادر به صورت انگلیسی نوشته میشوند حال قصد داریم  در این به آموزش راهکاری برای رفع این مشکل می پردازیم.

شما نحوه نمایش اعداد را در به فارسی تبدیل نکرده اید. در این روش باید ابتدا کادر خود را که با نام میشناسیم فعال کنیم .

حال باید  به بخش Insert رفته و در قسمت Symbol گزینه را انتخاب کنیم که با این کار نحوه نمایش کادر خود را میتوانید انتخاب کنید.

 

حال وقتی کادر مورد نظر را انتخاب کردید برای شما در بخش زبانه قسمت Design اضافه میشود.در این بخش شما میتوانید تغییرات مورد نظر را در فرمول ها اعمال نمایید.

حال می رسیم به بخش اصلی این ترفند که فارسی سازی اعداد در این کادر می باشد تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی گزینه   abc Normal Textکلیک کنید تا اعداد فارسی شوند و اگر دوباره بر روی آن کلیک کنید می بینید که اعداد به انگلیسی تبدیل شده اند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
ارسال دیدگاه :

مکعب را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

عضویت در خبرنامه مکعب

برای دریافت خبرنامه پست الکترونیک خود را وارد کنید!
در حال بررسی ...
تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت سازه اینترنتی مکعب می باشد و هرگونه کپی برداری به همراه ذکر منبع بلامانع می باشد..