تیر۳۰

آغاز به کار تاکسی های پرنده اوبر در استرالیا


  • آغاز به کار تاکسی های پرنده اوبر در استرالیا

به گزارش مربع، شرکت تاکسی اینترنتی اوبر که از سال 2016 به دنبال راه اندازی تاکسی های پرنده بدون خلبان است، به تازگی از کابین های جدید این تاکسی ها رونمایی کرده است. این شرکت اکنون با این سیاست جدید، حمل و نقل را به ویژه در مناطق پرترافیک و آلوده شهر به صورت هوایی ممکن می کند. البته در سال های اخیر بسیاری از نام های تجاری از جمله بوئینگ، بل، دایملر و استون مارتین در صدد پیاده سازی این ایده هستند.

پیش از این شرکت اوبر اعلام کرده بود که قصد دارد از این طرحدر شهرهای دالاس و لس آنجلس آمریکا رونمایی کند که به تازگی شهر ملبورن استرالیا نیز به این لیست اضافه شده است. به نظر می رسد تا سال 2023 تاکسی های پرنده در این شهرها شروع به فعالیت خواهند کرد. هدف شرکت اوبر از راه اندازی این تاکسی ها که اوبر ایر (Uber Air) نام دارند، دستیابی به ماشین های هوایی برقی با قابلیت صعود و فرود افقی (eVTOL)  است که مسافران را در ایستگاه‌ های مخصوص تاکسی‌ های پرنده که با نام Skyports شناخته می شوند جابجا کنند.

به گفته سخنگوی شرکت Safran که وظیفه طراحی و ساخت کابین های تاکسی پرنده اوبر را به عهده دارد:

طراحی خودروهای اوبر ایر با در نظر گرفتن نظرات مسافرین این شرکت و با هدف بهبود سرعت در مسافرت های درون شهری انجام شده است.

به گفته این شرکت ایمنی بالا و راحتی استفاده از این کابین های پرنده از جمله مهم ترین ویژگیهای اوبر ایر بوده و در طراحی این تاکسی ها وزن و هزینه پایین تر مد نظر بوده است. در حال حاضر اوبر به دنبال کسب مجوزهای مورد نیاز برای شروع آزمایشات پروازی خود تا سال آینده در شهر ملبورن می باشد که تا سال 2023 تجاری سازی این تاکسی ها به انجام برسد.


نوشته شده توسط: فرهاد نجاری / بازدید: ۴۰۰


ثبت دیدگاه

دیدگاه ها (۰)