تیر۳۰

پروژه نوکیا برای افزایش طول عمر باتری ها


  • پروژه نوکیا برای افزایش طول عمر باتری ها

به گزارش مربع، شرکت با همکاری پژوهشگران مرکز امبر موفق شده اند به فرمولی جدید برای افزایش طول عمر باتری ها به میزان 2.5 برابر دست پیدا کنند. لابراتوار بل با همکاری مرکز تحقیقات بیومهندسی و مواد پیشرفته امبر در تلاش برای توسعه‌ی باتری جدیدی هستند که شارژدهی آن در مقایسه‌ با باتری ‌های با حجم یکسان، ۲.۵ برابر گزارش شده است. این باتری برای دستگاه‌ های مجهز به فناوری مانند گوشی‌ های هوشمند، پهپادها، خودرو‌های الکتریکی و ربات ها مناسب بوده و طراحی آن به گونه ای است که عملکرد بهتری برای ماندگاری شارژ بیشتر ارائه خواهد داد.

نیازهای روز افزون به انرژی در دستگاه های کامپیوتری مانند گوشی‌ های هوشمند، پهپادها، خودرو‌های الکتریکی و ربات ‌ها وجود باتری های با طول عمر بالاتر را ایجاب می‌کند. علاوه بر این اپلیکیشن های جدید نیز عمر باتری بیشتری را طلب می کنند. طراحی جدید این باتری روی گسترش شبکه ‌های و 4G تاثیر بزرگی خواهد داشت.

به گفته پژوهشگران این دو مرکز، فرمول نوآورانه ‌ای که آن ها برای ساخت این باتری توسعه داده‌ اند که با ارائه‌ی ۲.۵ برابر شارژدهی بیشتر، باتری ‌ها را از نمونه‌ های موجود در بازار قوی‌ تر خواهد کرد. حرکت به ‌سمت فناوری و ایجاد بسترهای تجاری و صنعتی مناسب برای اینترنت اشیاء از جمله ارکان اصلی نیاز به این طراحی جدید باتری هستند که دارای ظرفیت لازم برای تامین انرژی آن ها می باشد.لازم به ذکر است که نتایج تحقیقات این شرکت هنوز به صورت تجاری عرضه نشده و همچنان در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارد.


نوشته شده توسط: فرهاد نجاری / بازدید: ۳۹۲


ثبت دیدگاه

دیدگاه ها (۰)