تیر۱۵

همکاری سونی و مایکروسافت در زمینه سرویس های ابری و گیمینگ


  • همکاری سونی و مایکروسافت در زمینه سرویس های ابری و گیمینگ

به گزارش مربع، پس از کشمکش های فراوان بالاخره سران دو شرکت و برای همکاری در زمنیه سرویس های ابری و گیمینگ به تفاوق رسیدند. همکاری شرکت‌های بزرگی همچون و در راستای ارائه سرویس‌های مشترک به گیمرها از جمله مواردی است که می‌تواند به شکوفایی هر چه بیشتر‌ صنعت بازی‌های ویدیویی کمک بزرگی کند.

این همکاری شامل به‌اشتراک ‌گذاری اطلاعات و تکنولوژی‌ ها و همچنین برخی زیرساخت‌های پروژه­ های نوآورانه این دو شرکت می­باشد. با اینکه هنوز به کنسول­های اکس باکس و پلی استیشن اشاره­ای نشده، اما به نظر می رسد که این همکاری پلتفرم‌های گیمینگ این دو شرکت را نیز شامل شود.

قرارا است که این دو شرکت به منظور خلق راه‌کارها و ایده‌های بهتر در ارائه سرویس‌های ابری از Microsoft Azure (سرویس محاسباتی ابری ) استفاده کنند. همچنین اعلام کرد که از این پس از Microsoft Azure  برای سرویس‌های استریم محتوا در بازی های خود استفاده خواهد کرد. طبق اعلام دو شرکت، تیم های تحقیقاتی این دو غول تکنولوژی روی پروژه­های مرتبط با مواد نیمه‌هادی‌ها جدید و هوش مصنوعی نیز با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

کنیچیرو یوشیدا، مدیرعامل شرکت ، در این خصوص گفت:

هدف ما تکامل یکپارچه این پلتفرم است تا بتوانیم بهترین سرگرمی‌ها را در اختیار کاربران هر پلتفرم قرار دهیم. به واسطه سرویس های ابری بسیار قوی که در اختیار ماست می‌توان این تجربه را در هرزمان و هرکجا در دسترس کاربران قرار داد. شرکت برای سال‌‌های طولانی یکی از شرکای کلیدی برای تجارت ما بوده است. البته و در برخی از زمینه‌ها رقیب یکدیگر به‌حساب می‌آیند. من معتقدم که همکاری ما با در زمینه‌ ارائه راه‌کارهای به روز برای سرویس‌های ابری به بهبود کیفیت ارائه محتوای تعاملی کمک خواهد کرد.

همچنین ساتیا نادلا، مدیرعامل شرکت ، در این باره افزود:

در حوزه های تکنولوژی و سرگرمی همیشه پیشتاز بوده و این همکاری بر پایه همین ویژگی آغاز می‌شود. همکاری ما قدرت Microsoft Azure و هوش مصنوعی Azure را در اختیار قرار می‌دهد تا چهره‌ی جدید گیمینگ و سرگرمی در دسترس کاربران قرار بگیرد.

آقای فیل اسپنسر مدیر ایکس باکس، طی یک توییت خوشحالی خود را از آغاز این همکاری و ایده‌های نوآورانه هر دو شرکت برای آینده گیمینگ ابراز کرد. باید صبر کرد و دید آیا قابلیت Crossplay بین دو کنسول نسل بعدی و برقرار خواهد شد یا خیر.

 


نوشته شده توسط: فرهاد نجاری / بازدید: ۳۸۵


ثبت دیدگاه

دیدگاه ها (۰)