تیر۱۳

تکنولوژی پردازش شبکه عصبی جدید سامسونگ


  • تکنولوژی پردازش شبکه عصبی جدید سامسونگ

به گزارش مربع، شرکت به تازگی از فناوری جدید خود در زمینه و پرده برداشت. به گفته این تکنولوژی جدید انرژی بسیار کمتری نسبت به نمونه های قبلی این تکنولوژی مصرف کرده و بازدهی بالاتری نیز دارد.

با اینکه نسبت به دیگر شرکت ها مانند دیرتر وارد این عرصه شد، اما در سالیان اخیر پیشرفت قابل توجهی در این حوزه داشته است. تراشه های جدید فضای کمتری اشغال کرده و به لطف استفاده از تکنولوژی 4 بیتی Quantization Interval Learning عملکردی مشابه شبکه های 32 بیتی دارد. این تکنولوژی نیاز به سخت افزار قوی را تا حدود زیادی از بین برده و با استفاده از قدرت پردازشی کمتر، بازدهی مشابه ارائه می دهد. به گفته سخنگوی شرکت ، با استفاده از این تکنولوژی سرعت پردازش ها 8 برابر بیشتر شده و در عین حال تعداد ترانزیستورها بین 40 الی 120 برابر کمتر شده اند. این بدین معنی است که در عین کاهش مصرف انرژی، NPUها عملکردی بسیار سریع تر دارند و کاراریی واحد با هیچ گونه افت عملکردی مواجه نخواهد شد.

به دنبال استفاده از این تکنولوژی در سنسورهای اثر انگشت، سنسورهای تشخیص اجسام، اتومبیل های خودران و فناوری واقعیت مجازی خود است. انتظار می رود در آینده نه چندان دور از این تکنولوژی در چیپست های گوشی های هوشمند مانند مدل های و یا این شرکت استفاده شود.


نوشته شده توسط: فرهاد نجاری / بازدید: ۴۸۳


ثبت دیدگاه

دیدگاه ها (۰)